W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dzień Patrona Lublina

09.06.201608:55

Św. Antoni Padewski od niepamiętnych czasów uznawany jest przez mieszkańców Lublina za patrona miasta. Jego sanktuarium znajduje się w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej 5, a odpust przypada w poniedziałek (13 czerwca).

Tradycyjnie w tym dniu odprawiona zostanie Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców.

Prezydent i Rada Miasta wraz z Proboszczem Parafii zapraszają w poniedziałek 13 czerwca br., o godz. 18.30 na Mszę św. i wspólną modlitwę za Lublin i jego mieszkańców. Mszę św., koncelebrowaną w tym roku pod przewodnictwem Biskupa Mieczysława Cisło, poprzedzi o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe.

Koncert w dniu Świętego Antoniego - Patrona naszego Miasta odbędzie się o godzinie 20:00 w parafii Nawrócenia Św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej 5 w Lublinie. Wystąpi Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, soliści i zespół instrumentów dawnych Senza Battuta
pod dyrekcją Dominika Mielko. Wykonają dwie kantaty Jana Sebastiana Bacha: BWV 167 „Ihr Menschen rühmet Gottes Liebe” i BWV 182 „Himmelskönig sei willkommen”.