W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Praca Urzędu Miasta Lublin w czerwonej strefie

Praca Urzędu Miasta Lublin w czerwonej strefie
16.10.202010:58

Od soboty (17 października) Miasto Lublin podobnie jak 151 innych powiatów, decyzją rządu zostanie objęte tzw. strefą czerwoną. W związku z tym na terenie miasta będą wprowadzone bardziej restrykcyjne ograniczenia

Przypominamy, że mimo obostrzeń Urząd Miasta Lublin przyjmuje i obsługuje mieszkańców we wszystkich sprawach z zakresu administracji samorządowej, które ma w swoich kompetencjach. Ze względów bezpieczeństwa obsługa odbywa się przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych. Przed wizytą, prosimy interesantów o zasłonięcie nosa i ust, co jest obowiązkowe w każdej publicznej przestrzeni, także w urzędzie, oraz o zachowanie dystansu. Przy wejściu należy również zdezynfekować dłonie lub nałożyć rękawiczki jednorazowe. W przestrzeniach wspólnych urzędu wszystkich obowiązuje zakrywanie ust i nosa, zarówno pracowników, jak i klientów.

Dopuszczalna liczba osób przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, dlatego rekomendujemy wcześniejsze umówienie wizyty, zwłaszcza w sprawach z zakresu Wydziału Komunikacji (ul. Czechowska 19A). Można to zrobić przez internet, za pośrednictwem strony https://rezerwacja.lublin.eu/ (kolejne terminy udostępniane są codziennie, automatycznie z 2-tygodniowym wyprzedzeniem) lub telefonicznie, dzwoniąc pod dedykowane dla poszczególnych typów spraw, numery, które są dostępne pod linkiem.

Biurach Obsługi Mieszkańców (przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Franciszka Kleeberga 12A, Szaserów 13-15), w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w Wydziale Spraw Administracyjnych (ul. Spokojna 2) mieszkańcy są obsługiwani bez wcześniejszego umówienia telefonicznego, według kolejności przyjścia. W przypadku spraw załatwianych przez pozostałe wydziały czy komórki organizacyjne urzędu, gdy niezbędne jest osobiste przybycie interesanta, między innymi w przypadku konieczności uzupełnienia składanych dokumentów lub korzystania z prawa zapoznania się z dokumentami, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, prosimy o wcześniejsze, telefoniczne umówienie wizyty.

W Urzędzie Miasta Lublin sposób zabezpieczenia prawidłowej organizacji pracy i obsługi klientów określają przepisy aktualnego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Działania profilaktyczne i zapobiegawcze prowadzone przez Urząd Miasta w tym zakresie są również zbieżne z wytycznymi GIS. Podejmujemy szereg działań w zakresie przeciwdziałania zagrożeń COVID-19 wśród pracowników oraz interesantów, mając na uwadze zachowanie ciągłości pracy poszczególnych wydziałów oraz zapewnienia bezpośredniej obsługi mieszkańców.

Przypominamy, że w stanie epidemii najbezpieczniejszą drogą załatwienia spraw pozostaje forma elektroniczna lub za pośrednictwem operatora pocztowego.

Zasady obowiązujące w strefie czerwonej, którą objęte jest Miasto Lublin dostępne są na stronie lublin.eu