W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto zaprojektuje przebudowę ul. Turystycznej

Miasto zaprojektuje przebudowę ul. Turystycznej
05.07.202412:27

Miasto rozstrzygnęło przetarg na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej przebudowy ul. Turystycznej. Wykona ją firma Voessing Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, która złożyła najkorzystniejszą spośród pięciu ofert o wartości blisko 4 mln zł. Prace obejmą ok. 3 km odcinek ul. Turystycznej oraz ok. 750 m odcinek ul. Mełgiewskiej od ul. Andersa do ul. Frezerów.

Zamówienie dotyczy opracowania kompletnej dokumentacji projektowej na przebudowę/rozbudowę ul. Turystycznej na odcinku od granicy miasta do ul. Mełgiewskiej i ul. Mełgiewskiej na odcinku od ul. Turystycznej do ul. Frezerów wraz z przebudową skrzyżowań ulic: Turystycznej-Mełgiewskiej-Grafa i Mełgiewskiej-Andersa oraz przebudową 3 obiektów mostowych: dwóch w ciągu ul. Mełgiewskiej (rejon skrzyżowania z ul. Andersa) oraz jeden w ul. Turystycznej (granica miasta).

Zakres inwestycji obejmuje także przebudowę trakcji trolejbusowej, kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia drogowego, sygnalizacji świetlnej, usunięcia kolizji oraz budowę i przebudowę chodników i dróg rowerowych. Powstaną też nowe zatoki autobusowe, pętla dla pojazdów komunikacji miejskiej, budynek socjalno-sanitarny dla kierowców autobusów, bramownica z tablicą zmiennej treści VMS, monitoring wizyjny pętli autobusowej oraz rejonu przejazdu kolejowego.

Biuro projektowe będzie miało 20 miesięcy na przygotowanie dokumentacji od dnia zawarcia umowy, które zaplanowano po 15 lipca br.