W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

VII edycja "Teatru w Obiektywie" w Galerii Ratusz

VII edycja "Teatru w Obiektywie" w Galerii Ratusz
28.11.201608:33

Po raz kolejny w lubelskim Ratuszu gościmy niezwykły teatr i niesamowitych artystów, którzy jak co roku są tematem nr 1 zdjęć wykonywanych podczas Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego. Konkurs odbył się w kwietniu 2016 r. w Lublinie, w ramach międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych. 

Fotografowie, podczas festiwalu poza uwiecznianiem spektakli mieli wyjątkową możliwość zaglądania za kulisy, podglądania przygotowań do występów, obecności na backstage'u... Takie zdjęcia i różne oblicza festiwalu można znaleźć na prezentowanej właśnie wystawie.

Jednym z głównych celów konkursu "Teatr w Obiektywie" jest promowanie twórczości osób niepełnosprawnych, jak również fotografii teatralnej oraz umożliwienie dialogu między fotografami o różnych stopniach zaawansowania. Organizatorzy pragną integrować środowiska fotografów z artystami niepełnosprawnymi oraz kształtować pozytywny stosunek społeczeństwa wobec artystów niepełnosprawnych.