W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wsparcie w 6 językach dla klientów Urzędu

Wsparcie w 6 językach dla klientów Urzędu
17.07.201809:29

Studenci UMCS Lublin z Zakładu Lingwistyki Stosowanej, w ramach praktyk, udzielają zdalnego wsparcia pracownikom Urzędu w komunikacji z klientami obcojęzycznymi przy załatwianiu spraw. Wsparcie udzielane jest w 6 językach: angielskim, francuskim, ukraińskim, rosyjskim, hiszpańskim oraz portugalskim.

Urząd Miasta Lublin we współpracy z Zakładem Lingwistyki Stosowanej UMCS rozpoczyna roczny program praktyk studenckich pt. „Pomost Komunikacyjny” dla studentów kierunków lingwistycznych. Studenci UMCS Lublin w ramach praktyk udzielają zdalnego wsparcia pracownikom Urzędu w komunikacji z klientami przy załatwianiu spraw. Wsparcie udzielane jest w 6 językach (angielski, francuski, ukraiński, rosyjski, hiszpański, portugalski) i dwóch rodzajach kontaktów:

  • wsparcie za pośrednictwem telefonu obcokrajowców załatwiających sprawy w Punkcie Obsługi Cudzoziemców, Biurach Obsługi Mieszkańców ew. innych komórkach organizacyjnych
  • wsparcie urzędników w odpowiadaniu w językach obcych na pytania zadawane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Wsparcie jest nieodpłatne dla klientów Urzędu i nie zastępuje wymaganych prawem tłumaczeń przysięgłych.

Studenci UMCS uczestniczą w projekcie w ramach staży językowych na podstawie umowy podpisanej przez UMCS i miasto. Przed przystąpieniem do programu studenci podpisali upoważnienie do przetwarzania danych osobowych. Koordynatorami projektu są z mgr Anna Błażukiewicz z UMCS oraz Monika Artymiak z Urzędu Miasta Lublin.

Kolejnym projektem jest Lublin on Maps, czyli uzupełnienie Map Google o tłumaczenia nazw 100-200 najważniejszych miejsc z topografii miasta z polskiego na angielski, rosyjski, ukraiński, francuski, hiszpański, niemiecki i portugalski. W planach jest poszerzenie oferty językowej o m.in. język włoski, szwedzki, chiński czy japoński.