W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa „Transformacje Ekspresji” w Galerii Ratusz

Wystawa „Transformacje Ekspresji” w Galerii Ratusz
10.05.202409:58

„Transformacje Ekspresji” to tytuł nowej wystawy, którą mieszkanki i mieszkańcy Lublina mogą obejrzeć w Galerii Ratusz. Prace autorstwa Danuty Mazur będą dostępne dla zwiedzających do końca maja.

Ekspozycja składa się z 21 obrazów i jest prezentacją najnowszych dzieł artystki. W przestrzeni Ratusza można zobaczyć pełne ekspresji prace, w których ogromne znaczenie odgrywa kolor, zróżnicowana faktura, energiczne pociągnięcia pędzla oraz swobodna kompozycja. Autorką wystawy jest lubelska artystka Danuta Mazur, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz wieloletnia członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. W dorobku artystycznym ma piętnaście wystaw indywidualnych oraz liczne wystawy zbiorowe, m.in. w: Krakowie, Łodzi, Sandomierzu, Warszawie, Zamościu i Lublinie. Zrealizowała cykl wystaw w teatrach pt. „Impresje teatralne”, pokazywany m.in. w Teatrze Wielkim w Łodzi, Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatrze Dramatycznym w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz w ramach Zamojskiego Lata Teatralnego. Zajmowała się również projektowaniem ubioru, tkaniny drukowanej oraz kostiumem. Obecnie skupia się głównie na twórczości malarskiej. Prace artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, w tym w: Anglii, Francji, Niemczech, USA, Kanadzie, Belgii, Luksemburgu, Austrii, Portugalii, Holandii, na Węgrzech oraz we Włoszech.

Wystawę „Transformacje Ekspresji” autorstwa Danuty Mazur można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 31 maja, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Przypominamy także, że do 17 maja na parterze Ratusza dostępna dla zwiedzających jest również wystawa 30 prac, które zostały nominowane do nagród w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „20 lat w UE – najciekawsze projekty Miasta Lublin”.