W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zmiana w sposobie składania wniosku o dowód osobisty

Zmiana w sposobie składania wniosku o dowód osobisty
29.07.202108:48

Od 27 lipca nie można złożyć wniosku o wydanie dowodu osobistego przez Internet. Osoba ubiegająca się o dowód musi osobiście złożyć wniosek o jego wydanie. Ma to związek z wdrażanym przez MSWiA nowym dowodem osobistym zawierającym odciski palców.

Departament Spraw Obywatelskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował, że z dniem 19 lipca wszedł w życie przepis, zgodnie z którym złożenie wniosku w formie dokumentu elektronicznego było możliwe do 26 lipca br. Po tym terminie usługi składania wniosków o wydanie dowodu osobistego przez internet, zarówno dla osoby dorosłej jak i dziecka/podopiecznego, zostały wyłączone. Informacja na ten temat jest dostępna w serwisie www.gov.pl w zakładce "Uzyskaj dowód osobisty".

Usługa składania wniosków o wydanie dowodu osobistego przez Internet dla dziecka do 12. roku życia zostanie uruchomiona w terminie wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców.

Przypominamy, że wniosek o wydanie dowodu osobistego można złożyć w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju. W Urzędzie Miasta Lublin wniosek można złożyć wniosek w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców: ul. Wieniawska 14, stanowiska nr 20, 21, 22 (I piętro), ul. Filaretów 44, ul. Kleeberga 12a, ul. Szaserów 13-15, ul. Wolska 11, od poniedziałku do piątku w godz.od 7.45 do 15.15. Dowód osobisty odbiera się w tym samym Biurze, w którym nastąpiło złożenie wniosku.

Więcej informacji na temat dowodów osobistych znajduje się na stronie BIP Urzędu Miasta Lublin