W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

10-11 stycznia Wydział Komunikacji będzie nieczynny

10-11 stycznia Wydział Komunikacji będzie nieczynny
02.01.2019
W związku z przenosinami Wydziału Komunikacji z budynku przy ul. Leszczyńskiego 20 do nowej siedziby przy ul. Czechowskiej 19A w dniach 10 oraz 11 stycznia (czwartek oraz piątek) Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Lublin nie będzie obsługiwał interesantów. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Zapraszamy mieszkańców do załatwienia wszelkich spraw zgodnie z kompetencjami tego wydziału do 9 stycznia (środa) przy ul. Leszczyńskiego 20 lub od 14 stycznia (poniedziałek) w nowym budynku przy ul. Czechowskiej 19A.
 

Wydział Komunikacji obsługuje największą liczbę klientów, dziennie zgłasza się  tu nawet do 700 osób. Dzięki przeniesieniu pracy Wydziału do nowego obiektu przyjmowanie interesantów odbywać się będzie w wygodnych warunkach, w dostosowanych specjalnie do obsługi klientów pomieszczeniach. Usytuowanie pomieszczeń, ich wielkość oraz stan techniczny budynku przy ul. Czechowskiej umożliwia przygotowanie odpowiedniej sali obsługi, ok 25m2 poczekalni z 20 miejscami siedzącymi oraz miejsc socjalno-sanitarnych, takich jak dostosowane odpowiednio toalety, pokój dla matki z dzieckiem, czy pokoju socjalnego dla pracowników. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma windę.

Interesanci będą obsługiwani przy 19 stanowiskach - 15 to stanowiska do rejestracji, a 4 stanowiska do odbioru gotowych dokumentów takich jak prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Do obsługi interesantów wykorzystywany będzie elektroniczny system kolejkowy. W budynku znajduje się około 50 miejsc siedzących, przy ścianach zamontowane zostały blaty, które umożliwiają w wygodny sposób uzupełnienie niezbędnych dokumentów. W budynku znajduje się także odpowiednie archiwum do przechowywania dużych zasobów archiwalnych wydziału, które są również wykorzystywane w pracy bieżącej.