W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Betlejemskie Światło Pokoju dla mieszkańców Lublina

Betlejemskie Światło Pokoju dla mieszkańców Lublina
13.12.202211:56

Betlejemskie Światło Pokoju, zapalone w Grocie Narodzenia Dziecięcia Jezus w Betlejem, w Ziemi Świętej, dotarło dzięki skautom drogą lotniczą do Wiednia, następnie przez Austrię i Słowację, do słowackiego Popradu, skąd odebrali je polscy harcerze i rozwieźli w różne zakątki naszego Kraju. Przedstawicielom Chorągwi Lubelskiej ZHP zawdzięczamy przybycie Światełka Pokoju do Lublina.

We wtorek (13 grudnia), po Mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00, której będzie przewodniczył bp Adam Bab, brać harcerska z województwa lubelskiego zgromadzi się na uroczystej zbiórce. Od przywiezionego z Groty Narodzenia płomienia zostanie odpalone ognisko, a po okolicznościowych wystąpieniach lampiony ze światełkami zostaną przekazane przybyłym delegacjom, w tym z lubelskiego Ratusza. Pod opieką Straży Miejskiej Światło Pokoju podtrzymywane będzie w miejskim budynku okrągłą dobę, aż do wieczoru Wigilii Bożego Narodzenia.

Zapraszamy mieszkańców Lublina i każdego, kto pragnie aby na wigilijnym stole zapłonęło Światełko z Groty Betlejemskiej, do pobierania go ze znicza palącego się w Ratuszu (pl. Króla Władysława Łokietka 1), codziennie w godz. od 7.00 do 19.00, a w piątek 24 grudnia, w dzień Wigilii, do godz. 21.00.