Informujemy, że w najbliższy czwartek (20 czerwca) ulicami miasta przejdą procesje Bożego Ciała. Poszczególne parafie będą wychodziły z kościoła na ulice w swoim rejonie.
Lp. |
Godzina |
Parafia |
Przejście ulicami |
1. |
11.00 – 12.30 |
Św. Maksymiliana Kolbego ul. Droga Męczenników Majdanka 27 |
Wierzbowa – Elektryczna – Krańcowa – Olchowa – Elektryczna - Wierzbowa |
2. |
11.00 – 14.00 |
Miłosierdzia Bożego ul. Nałkowskich 80B |
Nałkowskich – Romera - Nałkowskich |
3. |
9.30
ok.13.00 |
św. Michała Archanioła ul. Fabryczna 19 |
Fabryczna chodnikiem, przez przejście dla pieszych przy Galerii GALA – stary most na Bystrzycy – Zamojska – Wyszyńskiego – Królewska – dołączenie do procesji z Archikatedry powrót – Wyszyńskiego – Zamojska – stary most na Bystrzycy – Fabryczna |
4. |
11.00 – 13.00 |
św. Teresy od Dzieciątka Jezus ul. Krochmalna 47 |
Krochmalna – Betonowa – Radzikowska – Przeskok – Dzierżawna - Włościańska – Piekarska – Betonowa - Krochmalna |
5. |
10.30 13.00 |
Św. Krzyża ul. Pogodna 7 |
Puchacza – Lotnicza - Pogodna |
6. |
11.00 – 12.00 |
Najświętszego Serca Jezusowego ul. Kunickiego 128 |
Kunickiego – Mickiewicza – Dunikowskiego – Herberta – za pawilonami wejście w osiedle do krzyża w rejonie Szkoły Podstawowej nr 40 |
7. |
11.00 – 13.30
|
Archikatedralna św. Jana ul. Królewska 10 |
z Placu Katedralnego – Królewska – Wyszyńskiego – Bernardyńska – Plac Wolności – Wróblewskiego – Krakowskie Przedmieście - Królewska – Plac Katedralny |
8. |
11.00 – 12.15 |
Św. Jakuba Większego Apostoła ul. Głuska 145 |
Głuska – od nr 145 do 31 skrzyżowanie z ul. Zorza – powrót ul. Głuską do kościoła |
9. |
9.45 – 11.30 |
Św. Marcina ul. Krężnicka 136 |
Krężnicka – do krzyża przy Cienistej – powrót Krężnicką |
10. |
10.50 – 12.15 |
Św. Stanisława Biskupa Męczennika ul. Zbożowa 75 |
Świerkowa – Tulipanowa – Skalista - Zbożowa |
11. |
10.50 – 13.30 |
Trójcy Świętej ul. Nałęczowska 94 |
Gnieźnieńska – Słowian – Milczan – Polan – Gnieźnieńska powrót do kaplicy |
12. |
11.15 – 13.30 |
„Wieczerzy Pańskiej” al. Warszawska 31 |
Al. Warszawska – Strzelecka – Harcerska – Powstańców Śląskich – Gen. Zajączka – Bohaterów Monte Cassino – Czeremchowa – Al. Warszawska |
13. |
10.50 – 12.30 |
Niepokalanego Serca Maryi i Świętego Franciszka ul. Kraśnicka 76 |
Bohaterów Monte Cassino do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej -powrót drugą jezdnią Bohaterów Monte Cassino |
14. |
11.30 – 13.00 |
Matki Bożej Fatimskiej ul. Tuwima 5 |
Kunickiego – Sierpińskiego – Siemiradzkiego – Staffa - Tuwima |
15. |
10.30 – 13.00 |
Świętego Józefa ul. Filaretów 7 |
Wallenroda – Grażyny – Rymwida -Filaretów – Zana - Wallenroda |
16. |
12.20 – 13.30 |
Św. Jadwigi Królowej ul. Koncertowa 15 |
Al. Kompozytorów Polskich – do skrzyżowania z ul. Koncertową, drugą jezdnią do ul. Elsnera – powrót Al. Kompozytorów Polskich |
17. |
11.00 – 13.30 |
Dobrego Pasterza |
Paganiniego w kierunku bloku nr 12, (pod wiaduktem Smorawińskiego) – Kiepury (obok bloków Skołuby i Chęcińskiego) – wiaduktem Chęcińskiego – Lipińskiego w kierunku Północnej – Paganiniego do kościoła |
18. |
10.00 – 11.30 |
Św. Jana Pawła II ul. Fulmana 9 |
Wojtyłów - Wapowskiego – Nałkowskich – Woronieckiego – Słomkowskiego - Fulmana – Nałkowskich – Wapowskiego -Wojtyłów powrót do kościoła |
19 |
10.00 – 12.00 |
NMP Nieustającej Pomocy ul. Milenijna 7 |
Smorawińskiego do Ronda Gen. Kamińskiego-przejście przez pas dzielący ciągiem pieszym – Smorawińskiego w stronę Kompozytorów Polskich – przejście ciągiem pieszym powrót Smorawińskiego do kościoła |
20.
|
9.15 – 10.00 |
Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Kalinowszczyzna 3 |
Kalinowszczyzna – Lwowska – Okrzei (ok godz. 10.00 odprawienie mszy na placu osiedlowym, około godz. 12.00 rozejście się uczestników procesji) |
21.
|
11.00 – 13.30 |
Świętej Rodziny w Lublinie ul. Jana Pawła II 11 |
Z kościoła w lewo w ul. Jana Pawła II (pod prąd) – Filaretów (pod prąd) – Jutrzenki do skrzyżowania ul. Różanej z ul. Matki Teresy z Kalkuty- powrót do kościoła |
22 |
9.50 -12.00 |
Matki Bożej Różańcowej |
Bursztynowa – Rubinowa – Turkusowa – Szafirowa – Ametystowa – Bursztynowa powrót do kościoła |
23 |
11.20 – 13.30 |
Trójcy Przenajświętszej |
Władysława Jagiełły – obok marketu „Stokrotka” - Królowej Jadwigi – powrót do kościoła |
24 |
11.00 – 12.30 |
M.B. Królowej Polski |
Gospodarcza – wejście w drogi osiedlowe – Odlewnicza – Kresowa – Gospodarcza – powrót do kościoła |
25 | 10.00 - 11.30 | św. Antoniego Padewskiego | Niepodległości - Tumidajskiego - Trześniowska - Niepodległości - Kasztanowa |
Wcześniej, bo już w środę (19 czerwca) ok godz. 19 wyłączony z ruchu zostanie pl. Zamkowy w związku z organizowanym Koncertem Chwały. Wyłączenie potrwa do czwartku (20 czerwca) do godz. 24.
Następnie, w niedzielę (23 czerwca) w godz. 11.20 - 12.15 Procesja Eucharystyczna przejdzie z kaplicy pw. Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala ul. Popiełuszki, ul. Poniatowskiego, chodnikiem wzdłuż Al. Racławickich przy bloku Al. Racławickie 22 do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (kościół garnizonowy).
Na trasie przejścia usytuowane będą ołtarze:
- na posesji przy kościele bł. bpa Władysława Gorala
- przed kamienicą ul. Popiełuszki 6
- przy bloku Al. Racławickie 22
- na posesji przy kościele garnizonowym
Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.