W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Boże Ciało - utrudnienia w ruchu

17.06.2019

Informujemy, że w najbliższy czwartek (20 czerwca) ulicami miasta przejdą procesje Bożego Ciała. Poszczególne parafie będą wychodziły z kościoła na ulice w swoim rejonie.

Lp.

Godzina

Parafia

Przejście ulicami

1.

11.00 – 12.30

Św. Maksymiliana Kolbego

ul. Droga Męczenników Majdanka 27

Wierzbowa – Elektryczna – Krańcowa – Olchowa – Elektryczna - Wierzbowa

2.

11.00 – 14.00

Miłosierdzia Bożego

ul. Nałkowskich 80B

Nałkowskich – Romera - Nałkowskich

3.

9.30

 

 

 

ok.13.00

św. Michała Archanioła

ul. Fabryczna 19

Fabryczna chodnikiem, przez przejście dla pieszych przy Galerii GALA – stary most na Bystrzycy – Zamojska – Wyszyńskiego – Królewska – dołączenie do procesji z Archikatedry

powrót – Wyszyńskiego – Zamojska – stary most na Bystrzycy – Fabryczna

4.

11.00 – 13.00

św. Teresy od Dzieciątka Jezus

ul. Krochmalna 47

Krochmalna – Betonowa – Radzikowska – Przeskok – Dzierżawna - Włościańska – Piekarska – Betonowa - Krochmalna

5.

10.30 13.00

Św. Krzyża

ul. Pogodna 7

Puchacza – Lotnicza - Pogodna

6.

11.00 – 12.00

Najświętszego Serca Jezusowego

ul. Kunickiego 128

Kunickiego – Mickiewicza – Dunikowskiego – Herberta – za pawilonami wejście w osiedle do krzyża w rejonie Szkoły Podstawowej nr 40

7.

11.00 – 13.30

 

 

 

Archikatedralna św. Jana

ul. Królewska 10

z Placu Katedralnego – Królewska – Wyszyńskiego – Bernardyńska – Plac Wolności – Wróblewskiego – Krakowskie Przedmieście -

Królewska – Plac Katedralny

8.

11.00 – 12.15

Św. Jakuba Większego Apostoła

ul. Głuska 145

Głuska – od nr 145 do 31 skrzyżowanie z ul. Zorza – powrót ul. Głuską do kościoła

9.

9.45 – 11.30

Św. Marcina

ul. Krężnicka 136

Krężnicka – do krzyża przy Cienistej – powrót Krężnicką

10.

10.50 – 12.15

Św. Stanisława Biskupa Męczennika

ul. Zbożowa 75

Świerkowa – Tulipanowa – Skalista - Zbożowa

11.

10.50 – 13.30

Trójcy Świętej

ul. Nałęczowska 94

Gnieźnieńska – Słowian – Milczan – Polan – Gnieźnieńska powrót do kaplicy

12.

11.15 – 13.30

Wieczerzy Pańskiej”
Pallotyni

al. Warszawska 31

Al. Warszawska – Strzelecka – Harcerska – Powstańców Śląskich – Gen. Zajączka – Bohaterów Monte Cassino – Czeremchowa – Al. Warszawska

13.

10.50 – 12.30

Niepokalanego Serca Maryi i Świętego Franciszka

ul. Kraśnicka 76

Bohaterów Monte Cassino do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej -powrót drugą jezdnią Bohaterów Monte Cassino

14.

11.30 – 13.00

Matki Bożej Fatimskiej

ul. Tuwima 5

Kunickiego – Sierpińskiego – Siemiradzkiego – Staffa - Tuwima

15.

10.30 – 13.00

Świętego Józefa

ul. Filaretów 7

Wallenroda – Grażyny – Rymwida -Filaretów – Zana - Wallenroda

16.

12.20 – 13.30

Św. Jadwigi Królowej

ul. Koncertowa 15

Al. Kompozytorów Polskich – do skrzyżowania z ul. Koncertową, drugą jezdnią do ul. Elsnera – powrót Al. Kompozytorów Polskich

17.

11.00 – 13.30

Dobrego Pasterza
ul. Radzyńska 3

Paganiniego w kierunku bloku nr 12, (pod wiaduktem Smorawińskiego) – Kiepury (obok bloków Skołuby i Chęcińskiego) – wiaduktem Chęcińskiego – Lipińskiego w kierunku Północnej – Paganiniego do kościoła

18.

10.00 – 11.30

Św. Jana Pawła II

ul. Fulmana 9

Wojtyłów - Wapowskiego – Nałkowskich – Woronieckiego – Słomkowskiego - Fulmana – Nałkowskich – Wapowskiego -Wojtyłów powrót do kościoła

19

10.00 – 12.00

NMP Nieustającej Pomocy

ul. Milenijna 7

Smorawińskiego do Ronda Gen. Kamińskiego-przejście przez pas dzielący ciągiem pieszym – Smorawińskiego w stronę Kompozytorów Polskich – przejście ciągiem pieszym powrót Smorawińskiego do kościoła

20.

 

9.15 – 10.00

Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

ul. Kalinowszczyzna 3

Kalinowszczyzna – Lwowska – Okrzei (ok godz. 10.00 odprawienie mszy na placu osiedlowym, około godz. 12.00 rozejście się uczestników procesji)

21.

 

11.00 – 13.30

Świętej Rodziny w Lublinie

ul. Jana Pawła II 11

Z kościoła w lewo w ul. Jana Pawła II (pod prąd) – Filaretów (pod prąd) – Jutrzenki do skrzyżowania ul. Różanej z ul. Matki Teresy z Kalkuty- powrót do kościoła

22

9.50 -12.00

Matki Bożej Różańcowej

Bursztynowa – Rubinowa – Turkusowa – Szafirowa – Ametystowa – Bursztynowa powrót do kościoła

23

11.20 – 13.30

Trójcy Przenajświętszej

Władysława Jagiełły – obok marketu „Stokrotka” - Królowej Jadwigi – powrót do kościoła

24

11.00 – 12.30

M.B. Królowej Polski

Gospodarcza – wejście w drogi osiedlowe – Odlewnicza – Kresowa – Gospodarcza – powrót do kościoła

25 10.00 - 11.30 św. Antoniego Padewskiego Niepodległości - Tumidajskiego - Trześniowska - Niepodległości - Kasztanowa

 

Wcześniej, bo już w środę (19 czerwca) ok godz. 19 wyłączony z ruchu zostanie pl. Zamkowy w związku z organizowanym Koncertem Chwały. Wyłączenie potrwa do czwartku (20 czerwca) do godz.  24.

Następnie, w niedzielę (23 czerwca) w godz. 11.20 - 12.15 Procesja Eucharystyczna przejdzie z kaplicy pw. Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala ul. Popiełuszki, ul. Poniatowskiego, chodnikiem wzdłuż Al. Racławickich przy bloku Al. Racławickie 22 do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (kościół garnizonowy).

Na trasie przejścia usytuowane będą ołtarze:

  • na posesji przy kościele bł. bpa Władysława Gorala
  • przed kamienicą ul. Popiełuszki 6
  • przy bloku Al. Racławickie 22
  • na posesji przy kościele garnizonowym

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.