Informujemy, że w najbliższy czwartek (31 maja) ulicami miasta przejdą procesje Bożego Ciała. Poszczególne parafie będą wychodziły z kościoła na ulice w swoim rejonie.
Lp. |
Godzina |
Parafia |
Przejście ulicami |
1. |
10.00 – 12.30 |
Św. Maksymiliana Kolbego ul. Droga Męczenników Majdanka 27 |
Wierzbowa – Elektryczna – Krańcowa – Olchowa – Elektryczna - Wierzbowa |
2. |
11.00 – 14.00 |
Miłosierdzia Bożego ul. Nałkowskich 80B |
Nałkowskich – Romera - Nałkowskich |
3. |
9.30
ok.13.00 |
św. Michała Archanioła ul. Fabryczna 19 |
Fabryczna – stary most na Bystrzycy – Zamojska – Wyszyńskiego – Królewska – dołączenie do procesji z Archikatedry powrót – Wyszyńskiego – Zamojska – stary most na Bystrzycy – Fabryczna |
4. |
10.30 – 12.00 |
św. Teresy od Dzieciątka Jezus ul. Krochmalna 47 |
Krochmalna – Betonowa – Radzikowska – Przeskok – Dzierżawna - Włościańska – Piekarska – Betonowa - Krochmalna |
5. |
10.30 13.00 |
Św. Krzyża ul. Pogodna 7 |
Puchacza – Lotnicza - Pogodna |
6. |
11.00 – 12.00 |
Najświętszego Serca Jezusowego ul. Kunickiego 128 |
Kunickiego – Mickiewicza – Dunikowskiego – Herberta – za pawilonami wejście w osiedle do krzyża w rejonie Szkoły Podstawowej nr 40 |
7. |
10.00 – 12.00
|
Archikatedralna św. Jana ul. Królewska 10 |
z Placu Katedralnego przez Bramę Trynitarską, – Rynek – Rybna – Noworybna - Lubartowska – Kowalska - Plac Zamkowy Plac Zamkowy wyłączony z ruchu wieczorem Koncert Chwały |
8. |
11.00 – 12.15 |
Św. Jakuba Większego Apostoła ul. Głuska 145 |
Głuska – Nektarowa – Miętowa - Handlowa – powrót ul. Głuską do kościoła |
9. |
9.45 – 11.30 |
Św. Marcina ul. Krężnicka 136 |
Krężnicka – do krzyża przy Cienistej – powrót Krężnicką |
10. |
10.50 – 12.30 |
Św. Stanisława Biskupa Męczennika ul. Zbożowa 75 |
Zbożowa – Sławinkowska – Świerkowa - Zbożowa |
11. |
10.50 – 13.30 |
Trójcy Świętej ul. Nałęczowska 94 |
Gnieźnieńska – przejście w poprzek ul. Nałęczowskiej - Sławin – Strumykowa – Lędzian – Sławin -w poprzek Nałęczowska - Gnieźnieńska |
12. |
11.15 – 13.30 |
„Wieczerzy Pańskiej” al. Warszawska 31 |
Al. Warszawska – Strzelecka – Harcerska – Powstańców Śląskich – Gen. Zajączka – Bohaterów Monte Cassino – Czeremchowa – Al. Warszawska |
13. |
10.50 – 12.30 |
Niepokalanego Serca Maryi i Świętego Franciszka ul. Kraśnicka 76 |
Bohaterów Monte Cassino do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej -powrót drugą jezdnią Bohaterów Monte Cassino |
14. |
11.30 – 13.00 |
Matki Bożej Fatimskiej ul. Tuwima 5 |
Kunickiego – Sierpińskiego – Siemiradzkiego – Staffa - Tuwima |
15. |
10.30 – 13.00 |
Świętego Józefa ul. Filaretów 7 |
Wallenroda – Grażyny – Rymwida -Filaretów – Zana - Wallenroda |
16. |
12.20 – 13.30 |
Św. Jadwigi Królowej ul. Koncertowa 15 |
Al. Kompozytorów Polskich – do skrzyżowania z ul. Koncertową, drugą jezdnią do ul. Elsnera – powrót Al. Kompozytorów Polskich |
17. |
12.00 – 14.00 |
Dobrego Pasterza |
Paganiniego w kierunku bloku nr 12, (pod wiaduktem Smorawińskiego) – Kiepury (obok bloków Skołuby i Chęcińskiego) – wiaduktem Chęcińskiego – Lipińskiego w kierunku Północnej – Paganiniego do kościoła |
18. |
10.00 – 11.30 |
Św. Jana Pawła II ul. Fulmana 9 |
Wojtyłów - Wapowskiego – Nałkowskich – Woronieckiego – Słomkowskiego - Fulmana – Nałkowskich – Wapowskiego -Wojtyłów powrót do kościoła |
19 |
10.00 – 12.00 |
NMP Nieustającej Pomocy ul. Milenijna 7 |
Smorawińskiego do Ronda Gen. Kamińskiego-przejście przez pas dzielący ciągiem pieszym – Smorawińskiego w stronę Kompozytorów Polskich – przejście ciągiem pieszym powrót Smorawińskiego do kościoła |
20.
|
9.15 – 10.00 |
Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Kalinowszczyzna 3 |
Kalinowszczyzna – Lwowska – Okrzei (ok godz. 10.00 odprawienie mszy na placu osiedlowym, około godz. 12.00 rozejście się uczestników procesji) |
21.
|
11.00 – 13.30 |
Świętej Rodziny w Lublinie ul. Jana Pawła II 11 |
Z kościoła w lewo w ul. Jana Pawła II (pod prąd) – Filaretów (pod prąd) – Jutrzenki do skrzyżowania ul. Różanej z ul. Matki Teresy z Kalkuty- powrót do kościoła |
22 |
10.00 – 14.00 |
św. Antoniego Padewskiego |
z kościoła – Niepodległości – Tumidajskiego – Trześniowska- Niepodległości - Kasztanowa |
23 |
9.45 -12.00 |
Matki Bożej Różańcowej |
Bursztynowa – Rubinowa – Turkusowa – Szafirowa – Ametystowa – Bursztynowa powrót do kościoła |
24 |
11.20 – 13.30 |
Trójcy Przenajświętszej |
Władysława Jagiełły – obok marketu „Stokrotka” - Królowej Jadwigi – powrót do kościoła |
Wcześniej, bo już w środę (30 maja) od godz. 19 wyłączony z ruchu zostanie pl. Zamkowy. Ma to związek z Koncertem Chwały, a wyłączenie potrwa do godz. porannych w niedzielę (Noc Kultury).
Następnie w niedzielę (3 czerwca) w godz. 11.20 – 12.15 Procesja Eucharystyczna przejdzie z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (kościół garnizonowy) Al. Racławickimi po chodniku przy bloku Al. Racławickie 22 do skrzyżowania z ul. Sowińskiego, przejście w poprzek do ul. Poniatowskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Popiełuszki do kaplicy pw. Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala.
Na trasie przejścia usytuowane będą ołtarze:
- na posesji przy Kościele Garnizonowym
- przy bloku Al. Racławickie 22
- przy aptece na wysokości skrzyżowania ul. Popiełuszki – ul. Junoszy
- na posesji przy kościele bł. bpa Władysława Gorala
Na koniec w piątek (7 czerwca) w Oktawę Bożego Ciała odbędzie się procesja:
- W godz. 18.30 – 20.00 Parafia św. Michała Archanioła przejdzie z kościoła ul. Fabryczną – Bronowicką – Skibińską – Zgodną – Firlejowską – Bronowicką - Fabryczną powróci do kościoła.
- W godz. 19.00 - 19.30 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego przejdzie z kościoła odcinkiem ul. Kasztanowej - ciągiem pieszym za ogrodzeniem kościoła – ciągiem pieszo jezdnym wzdłuż bloków Niepodległości 13 powróci do kościoła.
W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.