Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Delegacja z Ukrainy - spotkanie w Prezydentem Miasta

13.06.2017

Delegacja Komisji ds. Rodziny, Polityki Młodzieżowej, Sportu i Turystyki Rady Najwyższej Ukrainy gościć będzie w najbliższą sobotę (17 czerwca) o godzinie 10:00 w Ratuszu (Urząd Miasta Lublin).

Tematem przewodnim pobytu delegacji jest kontynuacja wymiany doświadczeń w aspekcie organizacji dużych imprez sportowych i zapewnienia bezpieczeństwa podczas ich trwania, zasad funkcjonowania i finansowania sportu powszechnego i wyczynowego, szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo oraz rozwój turystyki w Polsce i na Ukrainie.

Spotkanie z Prezydentem Krzysztofem Żukiem w dniu 17 czerwca (sobota) o godz. 10:00 będzie poświęcone organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U-21 w Lublinie. Poruszone zostaną kwestie organizacji tak dużej imprezy sportowej w naszym mieście, a także zapewnienia bezpieczeństwa jej uczestnikom.

W spotkaniu wezmą udział: Krzysztof Grabczuk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Jakub Kosowski, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin, Paweł Gil, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin ds. organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do lat 21, Dariusz Działo, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin ds. Bezpieczeństwa oraz Marek Sikora, Zastępca Dyrektora Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Delegacja z Ukrainy gości w Polsce na zaproszenie sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.