W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacja Wojewody Lubelskiego z dnia 9 kwietnia 2021 r.

Informacja Wojewody Lubelskiego z dnia 9 kwietnia 2021 r.
14.04.2021

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO
z dnia 9 kwietnia 2021 r.

Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1845, z późn. zm.) informuję, że z dniem dzisiejszym weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 654), wskazujące nowe uregulowania w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Wyżej wymienione rozporządzenie zmieniające wprowadziło m.in następujące zmiany:

- do 18 kwietnia 2021 r. wydłużono okres obowiązywania ustanowionych ograniczeń, nakazów i zakazów spowodowanych wystąpieniem na terytorium RP stanu epidemii,

- osoby zatrudnione w podmiocie leczniczym utworzonym przez ministra właściwego ds. zdrowia, realizujące zadania w ramach lotniczych zespołów ratownictwa medycznego – zostały zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy RP,

- umożliwiono korzystanie z obiektów sportowych dodatkowo zawodnikom przygotowującym się do igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych.

Ponadto wprowadzono inne uregulowania w zakresie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.