W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 13 -30 września: ul. Wojciechowska

Informacje drogowe 13 -30 września: ul. Wojciechowska
12.09.202311:06

Od 13 września zostanie wprowadzony III etap czasowej organizacji ruchu na ul. Wojciechowskiej.

Drogowcy zwężą odcinek ulicy od ul. Bohaterów Monte Cassino do ul. Bliskiej i wprowadzą tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ruch będzie się odbywał po tymczasowej drodze. Ul. Wojciechowska na odcinku prowadzonych prac nadal pozostanie zamknięta dla ruchu. Wyjątek stanowi komunikacja miejska oraz dojazdy do posesji i dla mieszkańców ul. Bliskiej. W tych przypadkach ruch zostanie utrzymany jako dwukierunkowy. Takie utrudnienia potrwają do końca września.

Prace na ul. Wojciechowskiej to element inwestycji związanej z budową ul. Bliskiej. Jej zakres obejmuje przebudowę ul. Wojciechowskiej w obrębie istniejącego skrzyżowania. Wykonano już przebudowę infrastruktury podziemnej, poszerzono jezdnię po stronie zakładów Polfa S.A. oraz wybudowano chodniki i zjazdy. Teraz drogowcy przystąpią do budowy kanalizacji deszczowej i pozostałych prac drogowych.

W dzielnicy Szerokie trwa budowa ul. Bliskiej. Nowa droga będzie miała jezdnię o nawierzchni bitumicznej i szerokości 6 m (2 pasy ruchu po 3 m). Wzdłuż drogi, po obu stronach zaprojektowano chodnik o szerokości 2 m. Na końcu ulicy powstanie plac do zawracania samochodów. Przewidziano również 14 miejsc postojowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami. Dla obsługi przyległego terenu wykonywanych jest 9 dojazdów do strefy zamieszkania, tzw. sięgaczy o szerokości jezdni 5 m. Zjazdy na posesje przewidziano w dotychczasowej ich lokalizacji. Powstanie również połączenie piesze w postaci schodów z pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami, łączące ul. Bliską z ul. Nałęczowską. Wykonawca buduje również oświetlenie, kanał technologiczny oraz kanalizację wodociągową i sanitarną. Wszystkie prace są w trakcie realizacji. Wykonywane są roboty brukarskie na chodnikach i zjazdach, w jezdni zaś ostatnie warstwy konstrukcyjne pod nawierzchnię asfaltową. Trwają również prace drogowe na ul. Wojciechowskiej, w obrębie włączenia do niej ul. Bliskiej.

Wykonawcą budowy ul. Bliskiej jest Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A. oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie. Koszt inwestycji to ponad 17,8 mln zł, a nowa droga będzie gotowa w styczniu 2024 r.