W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 16 i 19 listopada: rondo Honorowych Krwiodawców i ul. Puławska

Informacje drogowe 16 i 19 listopada: rondo Honorowych Krwiodawców i ul. Puławska
12.11.2020

W najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu na rondzie Honorowych Krwiodawców oraz ul. Puławskiej.

Od poniedziałku (16 listopada) drogowcy przeniosą się z pracami na ostatnią - IV ćwiartkę ronda Honorowych Krwiodawców. Na skrzyżowaniu rozpocznie się ostatni etap prac na części al. Kraśnicka - Al. Racławickie. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek al. Kraśnickiej w stronę al. Sikorskiego i wlot Al. Racławickich w kierunku centrum. Ruch dwukierunkowy będzie się odbywał na sąsiednich jezdniach z wykorzystaniem istniejących przewiązek na al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego. Skrzyżowanie proste przesunie się na wlot al. Warszawskiej w stronę al. Sikorskiego. Należy pamiętać, że dalej obowiązuje pierwszeństwo przejazdu w relacji Al. Racławickie - al. Warszawska, a wloty al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego są podporządkowane. Przejście dla pieszych przez al. Kraśnicką przesunie się w stronę ul. Głębokiej. Taka organizacja ruchu potrwa do 15 grudnia. Po tym terminie nastąpi przywrócenie na rondzie ruchu okrężnego.

Do tej pory prace na rondzie wykonano w 75%. Na I i II ćwiartce wybudowano kanalizację deszczową i rury osłonowe pod sygnalizację świetlną. Posadowiono także 10 słupów trakcyjnych. Powstała podbudowa pod ścieżkę rowerową i chodnik, ułożono krawężniki oraz podbudowę bitumiczną i warstwę wiążącą nawierzchni ulic. Zakończono również roboty drogowe na III ćwiartce, które były kluczowe z punktu widzenia przebudowy całego ronda. Objęły one powstanie uzbrojenia podziemnego w postaci zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej. Zbiornik na deszczówkę pomieści 143 tys. litrów wody, która będzie odprowadzana do Czechówki, przez al. Sikorskiego. Powstały tam również elementy sygnalizacji świetlnej i trakcji trolejbusowej. Na al. Sikorskiego i al. Warszawskiej wykonano już oświetlenie na docelowych słupach. Gotowa jest również zatoka autobusowa przy al. Sikorskiego. Do sfinalizowania kompleksowych prac na rondzie pozostała jeszcze przebudowa jego ostatniej części. Na IV ćwiartce powstaną przykanaliki do kanalizacji deszczowej, rury osłonowe na potrzeby sygnalizacji świetlnej oraz nowa nawierzchnia.  

Ponadto, od czwartku (19 listopada) zamknięty zostanie wlot ul. Puławskiej do Al. Racławickich. Objazd wyznaczono przez ul. Legionową. W obrębie robót zapewnione będzie dojście do przejścia dla pieszych. Roboty drogowe na ul. Puławskiej na odcinku od Al. Racławickich do ul.Szarych Szeregów potrwają około miesiąca. W tym czasie powstanie odcinek kanalizacji deszczowej, nastąpi przebudowa pozostałych sieci podziemnych, w tym dla sygnalizacji świetlnej, drogowcy położą warstwę konstrukcyjną nawierzchni.