W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 17 maja: ul. Krochmalna

Informacje drogowe 17 maja: ul. Krochmalna
13.05.2022

We wtorek (17 maja) drogowcy, na czas frezowania nawierzchni ul. Krochmalnej oraz skrzyżowania ulicy Cukrowniczej z ul. Krochmalną, wprowadzą czasową organizację ruchu. Utrudnienia potrwają od godz. 7.00 do 18.00.

Na czas robót drogowych na ul. Krochmalnej - od skrzyżowania z ul. Cukrowniczą do ronda Sportowców i na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej i Cukrowniczej, ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Rozbudowa ul. Krochmalnej oraz rozbudowa wodociągu kolidującego z obszarem inwestowania to jedno z zadań realizowanej kompleksowej inwestycji związanej z Budową Dworca Metropolitalnego i modernizacją pobliskich ulic.

Przy ul. Krochmalnej zakończono uzbrojenie podziemne na płycie postojowej dla autobusów, a warstwy konstrukcyjne podbudowy wykonano w całości wraz z ustawieniem krawężników. Wykonano również część nawierzchni betonowej na miejscach postojowych dla autobusów. Powstała podziemna infrastruktura oświetlenia placu peronowego oraz zamontowano większość słupów i opraw. Obecnie układane jest zbrojenie i warstwa poślizgowa. Ponadto drogowcy wykonali podbudowę i warstwy bitumiczne (do wiążącej) na drogach manewrowych. Prace dotyczą także budynku socjalno-sanitarnego dla kierowców. Zakończono stan surowy obiektu na wszystkich kondygnacjach, obecnie trwa montaż instalacji wewnętrznych, układanie glazury oraz realizowane są prace przy elewacji zewnętrznej. Sfinalizowano także prace przy budowie kanalizacji deszczowej i wodociągu na ul. Krochmalnej oraz zamontowano zbiornik retencyjny. Rozpoczęto budowę trakcji trolejbusowej oraz nasadzenia drzew. Termin zakończenia prac przy ul. Krochmalnej upływa z końcem czerwca br.