W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 20 października: rondo Sportowców

Informacje drogowe 20 października: rondo Sportowców
12.10.2021

Od środy (20 października) nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie ronda Sportowców. Ma to związek z kolejnym etapem prac przy modernizacji ulic w rejonie budowanego Dworca Metropolitalnego.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu wpłynie na zmianę geometrii ronda. Ruch po nim będzie się odbywał wyłącznie jednym pasem. Tym samym na dojazdach do ronda (na ul. Krochmalnej, ul. Stadionowej oraz ul. Gazowej) nastąpią zwężenia. Na ul. Młyńskiej ruch będzie się odbywał jednokierunkowo (dla pojazdów jadących od ul. Młyńskiej w ramach wprowadzonej wcześniej czasowej organizacji ruchu).

Dodatkowo, na przebudowywanym odcinku ul. Krochmalnej zostanie wprowadzony zakaz poruszania się pojazdów. Objazd wyznaczono przez ul. Cukrowniczą oraz ul. Lubelskiego Lipca '80. Z ograniczenia wyłączono pojazdy budowy, komunikacji zbiorowej, służb komunalnych, pojazdy dojeżdżające do posesji znajdujących się przy ul. Krochmalnej 4, 4a, 4b oraz rowery.

Ruch pieszych wokół ronda zostanie przekierowany na tymczasowe ciągi piesze, a w późniejszym etapie na docelowe chodniki. Na czas prowadzonych prac, przejazdy rowerowe na rondzie oraz przejścia dla pieszych nie będą funkcjonować.

Zmiana organizacji ruchu nie wpłynie na funkcjonowanie komunikacji zbiorowej i lokalizację przystanków.

Taka organizacja ruchu potrwa do marca 2022 roku. W tym czasie drogowcy rozbiorą istniejące rondo i infrastrukturę towarzyszącą. Następnie wykonają roboty ziemne, konstrukcyjne i nawierzchniowe. Po przebudowie nowe rondo będzie większe i zmieni swoją geometrię.