W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 22 lutego: ul. Lipowa, Gazowa i Janowska

Informacje drogowe 22 lutego: ul. Lipowa, Gazowa i Janowska
17.02.2021

Od poniedziałku (22 lutego) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach: Lipowej, Gazowej oraz Janowskiej.

Czasowa organizacja ruchu przewiduje całkowite zamknięcie ul. Lipowej na odcinku od Al. Racławickich do ul. Okopowej. Objazd wyznaczono ulicami: Krakowskie Przedmieście, Chopina i Okopową. Taka organizacja ruchu potrwa około 4-6 tygodni. W tym czasie nastąpi wymiana spalonych elementów zbiornika retencyjnego oraz odbudowa nawierzchni na fragmencie jezdni w obszarze prowadzonych prac.

W związku z budową Dworca Metropolitalnego i modernizacją układu drogowego w jego rejonie, konieczne jest zamknięcie ul. Gazowej oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Pocztowej, Placu Dworcowym i ul. Dworcowej. Jednocześnie na tych ulicach oraz Młyńskiej prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Zmiany obejmą również obsługę komunikacji miejskiej. Zdemontowane zostaną przystanki autobusowe przy ul. Gazowej oraz na Placu Dworcowym i zlokalizowane tymczasowo przy ul. Pocztowej (dojazd do ul. Krochmalnej) oraz Młyńskiej (dojazd do centrum oraz dla osób dojeżdżających do dworca PKP). Przy ul. Młyńskiej wyznaczono również przystanek dla komunikacji zamiejskiej. Z Placu Dworcowego będą mogły korzystać tylko i wyłącznie pojazdy TAXI, istniejący tam parking dla samochodów osobowych będzie nieczynny.

Na wskazanych ulicach drogowcy przystąpią do przebudowy sieci podziemnych. Aktualnie na terenie budowy trwa cały czas rozbiórka znajdujących się tam budynków. Z obiektów zdemontowano elementy azbestowe oraz wyburzono już budynki z betonu i cegły. Następnie będą rozbierane obiekty z konstrukcji stalowej. Nastąpiła już rozbiórka magazynu Banku Żywności i części budynków po Gaspolu. Dach z obiektu dawnego dworca autobusowego także zdemontowano.

Dodatkowo, od poniedziałku (22 lutego) zmieni się ponownie organizacja ruchu na ul. Janowskiej. Nastąpi zawężenie jezdni do jednego pasa, a ruch wahadłowy sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Utrudnienia potrwają do 27 lutego i mają związek z prowadzonymi przez PKP pracami w rejonie wiaduktu kolejowego.