W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 24 września: ul. Lubelskiego Lipca '80

Informacje drogowe 24 września: ul. Lubelskiego Lipca '80
21.09.2021

Od piątku (24 września) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Lubelskiego Lipca '80. Ma to związek z rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową drogi w okolicy Targów Lublin.

Dla pojazdów jadących w kierunku ul. Stadionowej, za skrzyżowaniem z placem Bychawskim (na wysokości istniejącego wiaduktu drogowego), ul. Lubelskiego Lipca '80 zostanie zawężona z trzech do dwóch pasów ruchu. W miejscu zwężenia przewidziano ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Taka zmiana organizacji ruchu potrwa do 31 grudnia br. W tym czasie drogowcy wykonają połączenie istniejącego obiektu w ciągu ul. Lubelskiego Lipca '80 z nowym obiektem (wiaduktem oznaczonym jako WD-1) znajdującym się przy murze oporowym. Pierwszy etap prac zakłada rozbiórki fragmentów istniejących zabudów na ul. Lubelskiego Lipca '80, takich jak: nawierzchnia jezdni, deski gzymsowe, podbudowy, bariery mostowe i krawężniki. Następnie wykonywane będą prace mające na celu połączenie obu obiektów, czyli deskowanie, zbrojenie i betonowanie.