W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 25-26 maja: ul. Krochmalna

Informacje drogowe 25-26 maja: ul. Krochmalna
23.05.202209:43

W dniach 25-26 maja, w rejonie ul. Krochmalnej nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia wystąpią w godzinach 18.00-22.00.

W tym czasie, drogowcy położą warstwę ścieralną na ul. Krochmalnej oraz na skrzyżowaniu ul. Cukrowniczej z ul. Krochmalną. Na czas robót nawierzchniowych, na ul. Krochmalnej (od skrzyżowania z ul. Cukrowniczą do ronda Sportowców) i na skrzyżowaniu ulic Krochmalna i Cukrownicza ruch będzie odbywał się wahadłowo. 

Planowane prace drogowe to kolejny element rozbudowy ul. Krochmalnej oraz wodociągu kolidującego z obszarem inwestowania. To jedno z zadań realizowanej kompleksowej inwestycji związanej z budową Dworca Metropolitalnego i modernizacją pobliskich ulic.

Przy ul. Krochmalnej zakończono uzbrojenie podziemne na płycie postojowej dla autobusów, a warstwy konstrukcyjne podbudowy wykonano w całości wraz z ustawieniem krawężników. Wykonano również całość nawierzchni betonowej na miejscach postojowych dla autobusów. Powstała podziemna infrastruktura oświetlenia placu peronowego oraz zamontowano większość słupów i opraw. Ponadto drogowcy wykonali podbudowę i warstwy bitumiczne (do wiążącej) na drogach manewrowych. Prace dotyczą także budynku socjalno-sanitarnego dla kierowców. Zakończono stan surowy obiektu na wszystkich kondygnacjach, obecnie trwa montaż instalacji wewnętrznych, układanie glazury oraz realizowane są prace przy elewacji zewnętrznej. Pozostał do zakończenia montaż transformatorów i serwerów. Gazownia wykonała przyłącze gazowe do budynku, a Zakład Energetyczny ma do końca miesiąca wykonać przyłącze energetyczne, które pozwoli na sprawdzenie prawidłowej pracy wszystkich urządzeń. Sfinalizowano także prace przy budowie kanalizacji deszczowej i wodociągu na ul. Krochmalnej oraz zamontowano zbiornik retencyjny. Rozpoczęto budowę trakcji trolejbusowej oraz nasadzenia drzew. Termin zakończenia prac przy ul. Krochmalnej upływa z końcem czerwca br.