W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 26 lipca-20 sierpnia: ul. Furmańska

Informacje drogowe 26 lipca-20 sierpnia: ul. Furmańska
25.07.202210:07

Od wtorku (26 lipca) na ul. Furmańskiej zacznie obowiązywać czasowa organizacja ruchu. Ma to związek z rozpoczynającym się remontem tej ulicy.

Na czas prowadzonych prac drogowych nastąpi całkowite zamknięcie ulicy oraz zawieszenie funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania. Utrudnienia będą dotyczyć również ruchu pieszego, poprzez jego ograniczenie na chodnikach. Takie zmiany potrwają do 20 sierpnia.

Remont ul. Furmańskiej dotyczy odcinka stanowiącego dojazd do posesji przy ul. Kowalskiej 8 do 16, placu Zamkowym 2 do 10 oraz al. Tysiąclecia 5 i 5a. Zadanie drogowe obejmuje wymianę nawierzchni jezdni wraz z krawężnikami o powierzchni około 1100 m2 oraz wymianę nawierzchni chodników na kostkę brukową typu holland koloru żółtego. Powierzchnia chodników przeznaczonych do odnowy to ponad 680 m2. Zakres prac dotyczy również regulacji naziemnych elementów infrastruktury uzbrojenia podziemnego oraz odtworzenia oznakowania poziomego zgodnie ze stałą organizacją ruchu.

Zadanie to realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego D-14 „Poprawa funkcjonalności i estetyki części dzielnicy Starego Miasto w Lublinie”. Na projekt głosowało 215 osób.