W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 4-31 września: skrzyżowanie ul. Doświadczalnej z al. Witosa

Informacje drogowe 4-31 września: skrzyżowanie ul. Doświadczalnej z al. Witosa
01.09.202315:18

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Od poniedziałku (4 września) zostaną tam wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

W ramach III etapu inwestycji wyłączona z ruchu będzie jezdnia al. Witosa w kierunku granicy miasta, a ruch dwukierunkowy utrzymany na drugiej jezdni. Nastąpi również zamknięcie odcinka ul. Doświadczalnej w kierunku osiedla Felin. Objazd wyznaczono ulicami Dekutowskiego i Franczaka „Lalka”. Na obszarach wykonywania robót, w obrębie istniejących chodników i przejść dla pieszych zostaną wyznaczone alternatywne trasy. Takie utrudnienia potrwają do końca września. W tym czasie drogowcy przebudują jezdnię południową w obrębie skrzyżowania z ul. Doświadczalną i na al. Witosa. Powstanie lewoskręt i prawoskręt w ul. Doświadczalną oraz wykonane poszerzenie tej ulicy o jeden pas ruchu w obrębie skrzyżowania. Ponadto zostanie przebudowana infrastruktura podziemna kolidująca z robotami drogowymi. W planach jest też zakończenie przebudowy kolizji elektrycznych, budowa kanału technologicznego oraz kontynuowanie prac związanych z budową oświetlenia.

W ramach prowadzonej przebudowy najważniejszą zmianą będą dodatkowe pasy do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną oraz dodatkowy pas do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa. Przebudowę przejdzie również sygnalizacja świetlna. Zmiany zakładają też dostosowanie długości pasów do obecnego natężenia ruchu, co pozwoli na to, by kumulacja pojazdów odbywała się na właściwych pasach ruchu. Co więcej, przewidziano budowę brakującego odcinka drogi rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Powstanie także oświetlenie uliczne oraz chodniki. W ramach inwestycji drogowcy przebudują również zatoki autobusowe. Całość dopełni nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej – wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Wykonawcą prac jest spółka Strabag. Wartość robót to blisko 11,6 mln zł. Nowa infrastruktura powinna być gotowa do końca października. Prace na skrzyżowaniu to dodatkowe elementy projektu unijnego pn. „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie”.