W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 4 czerwca: Międzynarodowy Bieg Solidarności oraz PKO Półmaraton Solidarności

Informacje drogowe 4 czerwca: Międzynarodowy Bieg Solidarności oraz PKO Półmaraton Solidarności
30.05.202214:22

W sobotę (4 czerwca), w związku z organizacją Międzynarodowego Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” oraz PKO Półmaratonu Solidarności, na trasie zawodów wystąpią utrudnienia w ruchu.

  • 29. Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”

Bieg zaplanowano następującymi ulicami: pl. Łokietka (start) - Królewska - Wyszyńskiego - Zamojska - al. Unii Lubelskiej - rondo Lubelskiego Lipca '80 - Al. Zygmuntowskie - Stadion Lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego (meta).

Z ruchu wyłączone zostaną uliceKrólewska, Wyszyńskiego i Zamojska. Dodatkowo nastąpi zawężenie jednego pasa ruchu al. Unii Lubelskiej oraz zawężenie Al. Zygmuntowskich z utrzymaniem ruchu jednokierunkowego od al. Piłsudskiego w stronę ronda Lubelskiego Lipca '80. Dla komunikacji miejskiej wyznaczono objazdy. Takie zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały w godz. 7.00-9.00.

  • 9. PKO Półmaraton Solidarności

Bieg zaplanowano na trasie: start w Świdniku przed bramą WSK PZL Świdnik SA, al. Lotników Polskich; w Lublinie ulicami: Franczaka „Lalka” - Droga Męczenników Majdanka - Fabryczna - rondo Lubelskiego Lipca '80 - Al. Zygmuntowskie - Stadion Lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego (meta).

Bieg odbędzie się przy ruchu częściowo ograniczonym. Utrudnienia wystąpią w godz. 9.00-12.00. Zamknięte zostaną ulice: Franczaka „Lalka” (od granicy miasta do ul. Doświadczalnej, od Doświadczalnej do Dekutowskiego) oraz ul. Droga Męczenników Majdanka. Ruch poprzeczny na wszystkich skrzyżowaniach (Skalskiego - Jagiellończyka, rondo Krupskiego, Grabskiego - Sulisławicka, Krańcowa, Lotnicza, Startowa, Wrońska - Garbarska, Łęczyńska - Wolska, Unii Lubelskiej - Lubelskiego Lipca '80) będzie utrzymany, podobnie jak ruch jednokierunkowy na Al. Zygmuntowskich od al. Piłsudskiego w stronę ronda Lubelskiego Lipca '80. Ponadto zapewniono dojazd do cmentarza od ronda Krupskiego drogą gruntową (odwrócony kierunek jazdy, wyjazd z cmentarza ul. Cmentarną z nakazem jazdy w prawo, w stronę ronda), dojazd do szpitala przy ul. Grenadierów (odcinkiem ul. Droga Męczenników Majdanka od strony ronda). Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach będą wyłączone (praca w trybie żółty pulsujący). Dla komunikacji miejskiej utrzymano przejazd na ul. Fabrycznej - od ronda Lubelskiego Lipca '80 w stronę Felina, natomiast z Felina w stronę centrum, autobusy i trolejbusy skierowano na objazd.