W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 6-7 listopada: ul. Skowronkowa

Informacje drogowe 6-7 listopada: ul. Skowronkowa
02.11.202312:36

W związku z budową ul. Skowronkowej, w najbliższych dniach nastąpi wyłączenie z ruchu dojazdów do posesji zlokalizowanych wzdłuż drogi. Jest to konieczne do ułożenia ostatniej warstwy bitumicznej na pełnej szerokości jezdni.

Pierwszy etap układania warstwy ścieralnej zaplanowano w poniedziałek (6 listopada) i obejmie odcinek od wlotu od al. Warszawskiej do posesji nr 39a i 39b, czyli do wysokości ul. Fiołkowej. Kolejnego dnia (wtorek, 7 listopada) drogowcy będą wykonywać prace od posesji nr 39a i 39b do ul. Podleśnej, tj. do końca zakresu inwestycji - w miejscowości Natalin. Całkowite zamknięcie ul. Skowronkowej spowoduje także wyłączenie z ruchu bocznych ulic dojazdowych, prywatnych wraz z sięgaczami. Nie przewiduje się utrudnień dla ruchu pieszego. Prace będą realizowane w godzinach od 7.00 do 18.00. Wykonawca powiadomił mieszkańców o utrudnieniach poprzez umieszczenie stosownych informacji w skrzynkach na listy. Prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do zaistniałej sytuacji. Dojazdy do posesji będą otwierane sukcesywnie, zaraz po wyschnięciu asfaltu na kolejnych odcinkach ulicy.

W dzielnicy Sławin powstaje ul. Skowronkowa wraz z infrastrukturą. Wykonawca buduje jednojezdniową ulicę o nawierzchni bitumicznej, szerokości 6 m i długości ponad 2 km wraz z obustronnym chodnikiem. Inwestycja zakłada także budowę dojazdów do obsługi istniejącej zabudowy przyległej do ul. Skowronkowej, tzw. sięgacze. Projekt przewiduje budowę zbiornika retencyjnego wraz z dojazdem do niego, 7 miejsc postojowych oraz ponad 90 słupów oświetlenia ulicznego energooszczędnymi oprawami typu led. Gotowe są już już nawierzchnie z kostki, czyli sięgacze, dojazd do zbiornika i zjazdy. Na głównym ciągu ulicy ustawiono krawężniki oraz gotowa jest podbudowa (wszystkie warstwy wraz z bitumicznymi). Trwają prace wykończeniowe przy realizacji chodników i zjazdów, oświetlenia drogowego oraz zieleńców. Zakończono główny ciąg kanalizacji deszczowej i wykonywane są kraty deszczowe w jezdni, przebudowano kolizje. Do realizacji pozostają nasadzenia zieleni oraz ostatnia warstwa bitumiczna na całej szerokości.

Wartość prac to blisko 24,7 mln zł. Zgodnie z podpisaną umową droga będzie gotowa w styczniu 2024 r.