W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe: Al. Racławickie, Rondo Honorowych Krwiodawców i dwie zmiany stałej organizacji ruchu

Informacje drogowe: Al. Racławickie, Rondo Honorowych Krwiodawców i dwie zmiany stałej organizacji ruchu
20.05.2020

Od 20 maja na odcinku Al. Racławickich od ul. Poniatowskiego do ul. Łopacińskiego rozpoczynają się prace związane z przebudową sieci podziemnych. Jezdna zostanie zawężona o dwa pasy ruchu od strony Ogrodu Saskiego. Ruch będzie się odbywał dwukierunkowo na drugiej połowie jezdni. Wprowadzony zostaje zakaz skrętu w lewo z Al. Racławickich w ul. Długosza. Taka organizacja ruchu jest planowana co najmniej do 10 czerwca.


Od 23 maja na Rondzie Honorowych Krwiodawców rozpoczyna się przebudowa. Wyłączony z ruchu zostaje odcinek al. Sikorskiego (w kierunku ronda) i wlot al. Warszawskiej (w kierunku granic miasta). Utrzymany zostanie ruch dwukierunkowy na drugiej jezdni al. Sikorskiego i Warszawskiej. Rondo zostanie przekształcone w skrzyżowanie proste. Al. Racławickie i al. Warszawska będą drogami z pierwszeństwem, a wloty al. Sikorskiego i Al. Kraśnickich będą ulicami podporządkowanymi. Taka organizacja ruchu obowiązuje do odwołania.

Od 11 maja na ul. Poniatowskiego (od Al. Racławickich do ul. Popiełuszki) trwa przebudowa ulicy. Zamknięty jest chodnik i ścieżka rowerowa po stronie szkoły. Ruch pieszych odbywa się chodnikiem po drugiej stronie ulicy, a rowerzyści mogą korzystać z jezdni. Ten etap potrwa co najmniej do końca sierpnia.

Ponadto wprowadzone zostają dwie nowe stałe organizacje ruchu:

  • Po przeprowadzeniu pomiarów ruchu i odpowiednich analizach i w celu usprawnienia ruchu od 22 maja planowane jest wprowadzenie nowego projektu organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Wieniawskiej, Leszczyńskiego i Tramecourta. Przewiduje on zmianę przeznaczenia pasów na wlocie ul. Tramecourta z pasa lewo i pasa prosto-prawo na pas lewo-prosto i pas prawo, a także zainstalowanie dodatkowego sygnalizatora (tzw. zielonej strzałki warunkowej skrętu w prawo). Uruchomienie strzałki będzie odbywało się tylko w przypadku stwierdzenia nieobecności przed sygnalizacją świetlną rowerzysty, jadącego kontrapasem ul. Wieniawskiej w dół, w kierunku ul. Lubomelskiej.
     
  • 21 maja sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Poligonowej i ul. Zielone Wzgórze zostanie przełączona w tryb kolorowy.