W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe: skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną

Informacje drogowe: skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną
06.10.202315:13

Rozpoczyna się ostatni etap przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Od wtorku (10 października) zostaną tam wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

W ramach IV etapu inwestycji ruch na al. Witosa będzie odbywał się na obu jezdniach, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ponadto zostanie utrzymane zamknięcie odcinka ul. Doświadczalnej w kierunku osiedla Felin. Objazd wyznaczono ul. Dekutowskiego i Franczaka „Lalka”. Natomiast ruch pieszych zostanie skierowany na nowo wybudowane chodniki, zaś wykonane w ramach inwestycji zatoki autobusowe będą udostępnione do użytkowania dla pojazdów komunikacji miejskiej. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia przez drogowców robót wykończeniowych oraz uruchomienia sygnalizacji świetlnej na przebudowywanym skrzyżowaniu. Inwestycja powinna być gotowa do końca października.

Przebudowa obejmuje powstanie dodatkowych pasów do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną oraz dodatkowego pasa do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa. Przebudowę przechodzi również sygnalizacja świetlna. Zmiany zakładają też dostosowanie długości pasów do obecnego natężenia ruchu, co pozwoli na to, by kumulacja pojazdów odbywała się na właściwych pasach ruchu. Przewidziano także budowę brakującego odcinka drogi rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Prace objęły także oświetlenie uliczne, chodniki oraz zatoki autobusowe. Całość dopełni nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej – wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Wykonawcą prac jest spółka Strabag. Wartość robót to blisko 11,6 mln zł. Prace na skrzyżowaniu to dodatkowe elementy projektu unijnego pn. „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie”.