W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe: skrzyżowanie ul. Jana Pawła II, Roztocze i Jantarowa

Informacje drogowe: skrzyżowanie ul. Jana Pawła II, Roztocze i Jantarowa
24.02.202314:07

24 lutego nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II, Roztocze i Jantarowa. Zmiana zakłada uruchomienie sygnalizacji świetlnej w trybie pracy kolorowej przez całą dobę.

– Dotychczasowe przełączanie sygnalizacji świetlnej w godzinach nocnych na pulsujące żółte światło prowokowało kierujących do łamania szeregu przepisów, a przede wszystkim rozwijania nadmiernej prędkości. W takiej sytuacji zdecydowanie rośnie ryzyko wypadków z udziałem pojazdów chcących bezpiecznie wyjechać z dróg podporządkowanych a także z udziałem niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych oraz rowerzystów. Gdy nie ma zabezpieczenia w postaci sygnałów świetlnych nakazujących kierowcom zatrzymanie się, to właśnie rowerzyści czy piesi zmuszeni są do przekraczania jednocześnie kilku pasów ruchu – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Rozwoju.

Sygnalizacja ma dyscyplinować kierujących, co powinno przełożyć się bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Decyzję o uruchomieniu sygnalizacji świetlnej w trybie pracy kolorowej przez całą dobę poprzedzono szczegółową analizą i konsultacją z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.