W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe: ul. Abramowicka

Informacje drogowe: ul. Abramowicka
11.10.202209:12

Od jutra (12 października) drogowcy wprowadzą czasową organizację ruchu na ul. Abramowickiej. Ma to związek z rozpoczęciem prac przy budowie ścieżki rowerowej wzdłuż tej ulicy.

Na czas prowadzonych prac wystąpią utrudnienia w ruchu – zawężenie jezdni w rejonie prowadzonych robót z utrzymaniem ruchu dwukierunkowego oraz ograniczenie ruchu na ciągach pieszych.

Realizacja drogi rowerowej w zakresie budowy brakującego odcinka wzdłuż ul. Abramowickiej to projekt D-102 „Abramowicką bezpiecznie rowerem (etap 2)” z Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektu powstanie odcinek o długości 255 m, od pętli autobusowo-trolejbusowej w kierunku ul. Głuskiej (w stronę miasta), po stronie wschodniej. W pierwszej kolejności wykonywane będą prace rozbiórkowe.

Koszt zadania to około 320 tys. zł. Przewidywany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu to 15 grudnia.