W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe: ul. Długosza, ul. Poniatowskiego, ul. Diamentowa

01.06.2020

Od wtorku (2 czerwca) kierowcy nie skręcą z Al. Racławickich w ul. Długosza, która na odcinku przyległym do Ogrodu Saskiego będzie wyłączona z ruchu pojazdów. Dojazd do SP nr 18 będzie zapewniony od strony ul. Popiełuszki. Zamknięcie jest konieczne w związku z pracami przy kanalizacji deszczowej wzdłuż Al. Racławickich i na fragmencie ul. Długosza. Taka organizacja ruchu potrwa do odwołania.

Z kolei na ul. Poniatowskiego od środy (3 czerwca) wprowadzone zostanie zawężenie jezdni o jeden pas ruchu (po stronie szkoły) - od skrzyżowania z ul. Popiełuszki do wiaduktu nad al. Solidarności. Łącznica zjazdowa na al. Solidarności zostanie wyłączona z ruchu. Piesi także nie przejdą chodnikiem po stronie zamkniętego pasa. Ruch pojazdów będzie się odbywał na pozostałych pasach dwukierunkowo (po jednym pasie ruchu w każdym kierunku), z zastosowaniem przewiązki o nawierzchni bitumicznej w okolicy wiaduktu zlokalizowanej na wyspie dzielącej ul. Poniatowskiego. Taka organizacja ruchu potrwa do odwołania. Na wyłączonym odcinku wykonawca prowadzi prace przy kanalizacji deszczowej.

Ponadto, według informacji przekazanych przez wykonawcę przebudowy wiaduktu kolejowego, na ul. Diamentowej od poniedziałku (1 czerwca) zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie. Do 5 czerwca zamknięte będą pasy prawy i środkowy na obu jezdniach, a ruch będzie się odbywał pozostałymi pasami. Z kolei od piątku (5 czerwca), od godzin porannych, na obu jezdniach kierowcy pojadą środkowymi pasami, a wyłączone z ruchu zostaną pasy skrajne - prawy i lewy.