W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe: ul. Popiełuszki w sobotę (14 padziernika) zamknięta dla ruchu

Informacje drogowe: ul. Popiełuszki w sobotę (14 padziernika) zamknięta dla ruchu
11.10.202313:16

W najbliższych dniach nastąpi zmiana w organizacji ruchu na ul. Popiełuszki. Tym samym wystąpią tam czasowe utrudnienia dla kierowców oraz w kursowaniu komunikacji miejskiej.

W sobotę (14 października) drogowcy wprowadzą III etap czasowej organizacji ruchu na ul. Popiełuszki, który zakłada całkowite zamknięcie jezdni. Ul. Popiełuszki będzie nieprzejezdna od godzin porannych do popołudniowych. Komunikacja miejska zostanie skierowana objazdem, szczegóły w tym zakresie przekaże ZTM w Lublinie. Tego dnia zostanie wykonana warstwa ścieralna na całej szerokości drogi. Po zakończeniu tych robót wróci dotychczasowa organizacja ruchu, czyli zawężenie na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej i będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od strony ul. Poniatowskiego w kierunku al. Sikorskiego. Nadal na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Głowackiego nieczynna pozostanie sygnalizacja świetlna.

Przebudowa ul. Popiełuszki, zgodnie z podpisanym aneksem, potrwa do końca października. Do wykonania pozostało odtworzenie chodnika po śladzie kanału ciepłowniczego, wykonanie przystanku wraz z peronem oraz sfinalizowanie prac przy sygnalizacji świetlnej.

W ramach realizowanej inwestycji ul. Popiełuszki na odcinku od ul. Junoszy do ul. Legionowej otrzyma nową nawierzchnię, przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego, a odnowiona sygnalizacja świetlna włączona do Systemu Zarządzania Ruchem. Ulica zyska nowoczesne oświetlenie dostosowane do obecnych wymogów technicznych. Drogowcy wykonają także chodniki z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych oraz wybudują kanał technologiczny. Zmiany obejmą również infrastrukturę przystankową. Istniejący przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zmieni swoje miejsce i docelowo znajdzie się za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Na przystankach pojawią się również nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej.

Przebudowę ul. Popiełuszki realizuje Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie, a koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł. Prace drogowe w rejonie ul. Popiełuszki to kolejny komponent projektu unijnego „Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.