W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe: utrudnienia w ruchu od 7 października

Informacje drogowe: utrudnienia w ruchu od 7 października
05.10.202312:46

W związku z wydarzeniami, które w najbliższych dniach odbędą się w przestrzeni miasta, poniżej informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu.

Planowany na najbliższą sobotę (7 października) w godz. 19.00-21.30 przejazd rolkarzy z udziałem ok. 300 osób, rozpocznie się i zakończy w rejonie ul. Radziszewskiego. Trasa przejazdu obejmuje ulice: Radziszewskiego – Akademicką – Łopacińskiego – Al. Racławickie – Lipową – Okopową – Hempla – Kołłątaja – 3 Maja – Dolną 3 Maja – Prusa – Biernackiego – Lubartowską – Obywatelską – Chodźki – Czapskiego – Elsnera – Kompozytorów Polskich – Koncertową – Harnasie – Leszetyckiego – Paderewskiego – Szwajcarską – Choiny – Szeligowskiego – Smorawińskiego – Poniatowskiego – Al. Racławickie – al. Kraśnicką – Głęboką – Wileńską – Zana – Filaretów – Głęboką – Sowińskiego – Radziszewskiego. Wydarzenie odbędzie się w ramach promocji sportów wrotkarskich.

Od soboty (7 października) również w godzinach wieczornych nastąpi zamkniecie dla ruchu ul. Grottgera, na odcinku od ul. Marii Curie-Skłodowskiej do Al. Racławickich. Przejazd będzie udostępniony wyłącznie pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Taka zmiana organizacji ruchu potrwa do wtorku (10 października) do godzin wieczornych i jest wprowadzona w związku z organizacją IX edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego 2023.

Z kolei w poniedziałek (9 października) od godz. 7.30 do godz. 16.00 nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Stary Gaj, od przejazdu kolejowego przy ul. Janowskiej do lasu Stary Gaj. Objazd zostanie poprowadzony ul. Lipską. Utrudnienia mają związek z wymianą nawierzchni ścieralnej ulicy.