W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe: zmiany w pracy sygnalizacji świetlnych

Informacje drogowe: zmiany w pracy sygnalizacji świetlnych
15.11.202310:51

W dzielnicach Dziesiąta oraz Kośminek wprowadzono zmiany w pracy sygnalizacji świetlnych. Modyfikacja upłynniła ruch na wlotach skrzyżowań w szczycie porannym oraz popołudniowym, czyli wtedy kiedy ruch pojazdów jest największy. Zmianą układu faz oraz montażem strzałki do warunkowego skrętu w prawo objęto skrzyżowania:

  • Krańcowa – Dywizjonu 303 – Długa (wlot od ulicy Wyzwolenia),
  • Wyścigowa – Ksawerego Dunikowskiego – Wojenna (wlot od ulicy Ksawerego Dunikowskiego),
  • Wyścigowa – Smoluchowskiego (wlot od ulicy Nowy Świat).

Strzałki do warunkowego skrętu uruchamiane są z relacją lewoskrętną i są bezkolizyjne. Rozwiązanie znacząco wpłynęło na poprawę ruchu we wspomnianych lokalizacjach.

Przypominamy również, że aktualnie wdrażane zmiany w organizacji ruchu w rejonie nowego centrum komunikacyjnego - Dworca Lublin, obejmują także dostosowanie programów pracy sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach: ul. Piłsudskiego - Lubelskiego Lipca '80 - pl. Bychawski, Kunickiego - Wolska - pl. Bychawski oraz Lubelskiego Lipca '80 - Stadionowa. Obecnie testowane są różne warianty w celu uzyskania stałego sterowania światłami. Miasto chce wypracować kompromisowe rozwiązania, które zaspokoją potrzeby wszystkich uczestników ruchu drogowego korzystających z tych skrzyżowań i będą optymalne również pod kątem obsługi Dworca Lublin.