W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Inwentaryzacja azbestu na terenie Miasta Lublin

06.08.2018

Miasto Lublin przystąpiło do realizacji zadania polegającego na inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. Inwentaryzacja zostanie przeprowadzona w miesiącach sierpień - wrzesień 2018r. przez pracowników firmy WGS84 Polska Sp. z o.o. w ramach umowy podpisanej z Gminą Lublin.  Dzięki temu powstanie aktualna, szczegółowa i kompletna baza danych o ilości azbestu znajdującego się na terenie naszego Miasta.

Konieczność opracowania inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest wynika z zapisów „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”. Jest także jednym z działań, służących osiągnięciu celów zaplanowanych w dokumentach strategicznych Miasta. Posiadanie aktualnych danych jest również niezbędne dla sprawnego monitorowania procesu usuwania wyrobów azbestowych z terenu Miasta Lublin. Ostatnia inwentaryzacja była przeprowadzona w 2012r.

Mając na uwadze sprawne i dokładne przeprowadzenie wspomnianych prac, zwracamy się do mieszkańców Miasta Lublin z prośbą o udzielanie informacji na temat miejsc występowania materiałów zawierających azbest znajdujących się na posesjach osobom przeprowadzającym prace inwentaryzacyjne z firmy WGS84 Polska Sp. z o.o. Osoby te będą zobowiązane okazać pismo z Urzędu Miasta Lublin informujące o prowadzonych pracach ze wskazaniem imienia
i nazwiska osoby sporządzającej inwentaryzację.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji ww. zadania prosimy o kontakt z Wydziałem Ochrony Środowiska pod numerem telefonu 81-466-26-09 lub 81-466-26-11.