W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie
07.09.202308:00

KOMUNIKAT LUBELSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII:

W dniach od 11 do 13 września 2023 roku na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

  • Szczepionka będzie zrzucana z samolotów oraz ręcznie wykładana przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.
  • Dawkę szczepionki stanowi blister z płynem, wielkości ok. 3 cm, zatopiony w przynęcie o intensywnym zapachu.
  • Szczepionki nie wolno dotykać!
  • W przypadku kontaktu ze szczepionką – należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem ręce lub inne niezakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką oraz niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
  • Przez dwa tygodnie, od momentu wyłożenia szczepionki, nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie miały kontaktu ze szczepionką.
  • W przypadku gdyby doszło do kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką – fakt ten należy zgłosić lekarzowi weterynarii.
     

* Termin akcji może ulec zmianie. Informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie oraz na profilu Inspektoratu na portalu Facebook.