W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Lubelskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
12.04.2021

W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, 13 kwietnia 2021 r. przedstawiciele władz Miasta Lublin, Województwa Lubelskiego, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego im. gen. dyw. Mieczysława Smorawińskiego w Lublinie i innych instytucji, wezmą udział w okolicznościowej mszy św. w intencji Ofiar zbrodni katyńskiej i za Ojczyznę. Msza odbędzie się o godz. 11.00, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej przy ul. G. Narutowicza 6.

O godz. 12.15 nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Ofiar Katynia przy ul. Głębokiej, a o godz. 12.30 złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową gen. dyw. Mieczysława Smorawińskiego, na budynku Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego przy ul. Spadochroniarzy 5. Następnie o godzinie 13.00 uczestnicy obchodów złożą kwiaty i zapalą znicze pod Mogiłą Katyńską na cmentarzu komunalno-wojskowym, przy ul. Białej.