W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Modernizacja linii elektroenergetycznej przebiegającej przez teren Lublina

Modernizacja linii elektroenergetycznej przebiegającej przez teren Lublina
18.02.2021

Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA informują o inwestycji polegającej na modernizacji linii przesyłowej 220 kV Puławy - Abramowice, której fragment (5,6 km) przebiega przez teren Miasta Lublin. Planowane przedsięwzięcie będzie polegało na wymianie przewodów odgromowych na całej długości linii. Przewody te zabezpieczają linię przed wyładowaniami atmosferycznymi w trakcie burzy. Przebieg i napięcie linii pozostaną bez zmian.

Przy prowadzeniu prac konieczne będzie wejście na tereny niektórych działek należących do Mieszkańców Lublina. Przed rozpoczęciem prac Wykonawca skontaktuje się z właścicielami działek, w celu podpisania stosownych dokumentów i ustalenia warunków wejścia na nieruchomość. Podobne uzgodnienia prowadzone będą z właścicielami tych działek, przez które Wykonawca będzie chciał przejechać, żeby dostać się do stanowisk słupów.

Informacje oraz odpowiedzi na pytania dotyczące planowanej inwestycji, znaleźć można na stronie wymianaopgw.pse.pl. Można też korzystać z danych kontaktowych podanych pod tym adresem.

Rozpoczęcie prac w zakresie wymiany przewodów odgromowych planowane jest na październik 2021 r. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na maj 2022 r.