W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nadanie imienia Szkole Podstawowej nr 40

13.09.2018

Uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 40 przy ul. Róży Wiatrów 9 imienia Lubelskiego Lipca 1980 odbędzie się w najbliższy piątek (14 września) o godz. 11:00. Część oficjalną poprzedzi o godz. 9:00 Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, przy ul. Kunickiego128 w Lublinie. Uroczystość będzie połączona z nadaniem sztandaru.

Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli społeczność Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie dokonała wyboru kandydata na nowe imię szkoły. Wśród zgłaszanych propozycji pojawił się „Lubelski Lipiec 80”. Propozycja powyższego imienia szkoły zyskała akceptację nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

W kwietniu br. na wspólny wniosek trzech organów statutowych szkoły - Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, Rady Pedagogicznej – Pani Ewa Sadowska,dyrektor Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie złożyła do Przewodniczącego Rady Miasta Lublin wniosek o zmianę imienia Szkoły Podstawowej nr 40 z imienia „Leona Kruczkowskiego” na imię „Lubelskiego Lipca 80”. Uchwała w w sprawie zmiany imienia Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie została podjęta przez Radnych Rady Miasta na sesji 28 czerwca 2018 r.

Szkoła dokonała zmiany patrona w związku z wejściem w życie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz po uzyskaniu stosownej oceny opracowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.