W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ogólnopolska akcja Policji „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”

Ogólnopolska akcja Policji „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”
21.10.2021

„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna Policji. Jej celem jest przypominanie pieszym i rowerzystom o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych oraz o zagrożeniach jakie mogą wyniknąć z ich braku.

Każdy pieszy, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierowców nadjeżdżających zarówno z przodu jak i z tyłu. Dzięki odblaskom, kierowcy mogą zobaczyć pieszego lub rowerzystę z odległości nawet 150 metrów.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Komendy Głównej Policji