W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Organizacja ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych

29.10.2018
  • Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

ul. Cmentarna

Od najbliższego piątku (26 października) do 5 listopada będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu na ul. Cmentarnej. Tak samo jak w latach ubiegłych utrzymana będzie relacja od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Ponadto, po obu stronach ulicy wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się, co ma wyeliminować parkowanie pojazdów na chodnikach. Wyjazd z parkingów odbywać się będzie drogą gruntową, utwardzoną, jednokierunkową (za punktami kamieniarskimi) do ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie zaś będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza będą zatem kierowane do centrum ul. Dekutowskiego i al. Witosa.

ul. Droga Męczenników Majdanka

W następna środę (31 października) po godz. 16 zmieni się przeznaczenie pasów ruchu na ul. Droga Męczenników Majdanka. Od skrzyżowania z ul. Ordonówny do skrzyżowania z ul. Grenadierów dwa pasy ruchu będą do jazdy w kierunku cmentarza (z czego ten przy osi jezdni do jazdy na wprost, a prawy skrajny do zjazdów na parkingi Muzeum), a jeden do centrum. Ponadto, zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum (jadąc od strony dzielnicy Felin).

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Ordonówny od popołudnia 31 października do 2 listopada będzie działała w trybie światła żółtego pulsującego. Tak samo sygnalizacja na ul. Krańcowej na wysokości targu.

Dodatkowo, w najbliższy piątek (26 października) dopuszczony zostanie przejazd na wprost przez skrzyżowanie ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Grabskiego i ul. Sulisławicką. Jednakże sygnalizacje świetlne na: tymże skrzyżowaniu oraz sąsiadującym przejściu dla pieszych (między skrzyżowaniem z ul. Krańcową a skrzyżowaniem z ul. Grabskiego i ul. Sulisławicką) uruchomione zostaną 5 listopada. Tego samego dnia powinny zostać otwarte boczne wloty skrzyżowania (ul. Sulisławicka i ul. Grabskiego).

Apelujemy o parkowanie pojazdów na parkingach przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parkingi przy Lubelskim Parku Naukowo -Technologicznym) oraz w innych dozwolonych oznakowaniem miejscach wokół cmentarza.

  • Cmentarz przy ul. Lipowej

Od piątku (26 października) do 5 listopada (rano) miejsca parkingowe pod cmentarzem od strony ul. Lipowej zostaną przeznaczone na handel zgodnie z decyzjami na zajęcie pasa drogowego.

Od środy (31października) do 2 listopada (rano) na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza zostanie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

Natomiast, w czwartek (1 listopada) parking podziemny CHR Lublin Plaza od godz. 7.00 do 21.00 będzie bezpłatny.

Jak co roku dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się wzdłuż ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Do 2 listopada nie będą obowiązywały zakazy zatrzymywania się.

  • Cmentarz przy ul. Pszczelej

W czwartek (1 listopada) na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

  • Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

W czwartek (1 listopada) na ul. Bełżyckiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

 

Prosimy o korzystanie w maksymalnym stopniu z komunikacji zbiorowej. Ponadto, jak co roku funkcjonariusze Policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia.