W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rondo im. Geodetów w Lublinie

18.10.2019

Podczas wczorajszej sesji (17 października) Rada Miasta Lublin podjęła uchwałę o nadaniu rondu nazwy Geodetów. Rondo, które będzie nosić imię Geodetów, znajduje się we wschodniej części miasta, w ciągu ulicy Antoniny Grygowej.

Jak napisano w uzasadnieniu, nadanie tej nazwy jest działaniem, które wpisuje się w inicjatywy podejmowane w ramach przypadającego w bieżącym roku Jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich i ustanowienia roku 2019 Rokiem Geodezji Polskiej. Jest formą uznania społecznej roli geodetów i szacunku dla tej grupy zawodowej. Praca geodetów ma ogromne znaczenie dla dobra wspólnego, wymaga rzetelności, staranności oraz najwyższego profesjonalizmu. Działalność geodetów w całym minionym stuleciu pokazuje, że wartości te są dla nich najważniejszą zasadą i punktem odniesienia. Praca geodetów nieodłącznie towarzyszy rozwojowi gospodarki. Bez geodezji nie mogłoby być mowy o ładzie przestrzennym, zagrożone byłoby prawo własności i ład społeczny, niemożliwe byłyby jakiekolwiek inwestycje. Nowoczesne państwo potrzebuje dobrze funkcjonujących służb geodezyjnych. W sto lat od powołania pierwszej w niepodległej Polsce organizacji geodetów, można z uznaniem stwierdzić, że geodeci pozostali zawsze wierni przyjętej wówczas dewizie Stanisława Staszica »Być narodowi użytecznym«.