W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Szczepienia przeciwko grypie
02.09.202212:25

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że od 1 września w placówkach medycznych m.in. w POZ oraz aptekach można przyjąć szczepionkę przeciwko grypie.

Bezpłatne szczepionki przeciwko grypie przysługują kobietom w ciąży oraz seniorom w wieku powyżej 75 lat. Natomiast z częściowej refundacji szczepionki mogą skorzystać (zgodnie z zakresem wskazań refundacyjnych oraz na podstawie wystawionej recepty i w zależności od szczepionki), m.in.:

  • pacjenci w wieku 18–65 lat oraz dzieci w wieku od 2–5 lat, którzy są narażeni na ryzyko wystąpienia powikłań pogrypowych,
  • pacjenci powyżej 65 lat,
  • dzieci od ukończenia 6. miesiąca życia do ukończenia 2 lat oraz od 5 do 18 lat.

Dla pozostałych osób szczepionka przeciw grypie jest płatna. Pacjent pokrywa koszt preparatu, natomiast NFZ koszt podania szczepionki.

Szczepionki wydawane są tylko na receptę.

Więcej informacji oraz wykaz placówek medycznych i aptek, które przystąpiły do akcji dostępny jest na stronie NFZ oraz szczepienia.info.