W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Objazd w ciągu ul. Nałęczowskiej

09.05.2017

W związku z budową przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino w najbliższy piątek (12 maja) wprowadzony zostanie objazd w ciągu ul. Nałęczowskiej. Zmiany będą dotyczyły rejonu, gdzie ul. Nałęczowska będzie docelowo przebiegała wiaduktem nad ul. Bohaterów Monte Cassino.


Tymczasowa organizacja ruchu zakłada utrzymanie, wprowadzonego 30 marca, ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. Nowym elementem będzie tymczasowy objazd o nawierzchni bitumicznej i długości ok 220m, na którym ruch będzie odbywał się w obu kierunkach. Objazd, jadąc w kierunku Nałęczowa, będzie znajdował się przed wyłączoną z ruchu połową jezdni ul. Nałęczowskiej. W ciągu drogi objazdowej wydzielona zostanie część dla pieszych.

Oznacza to, że kierowcy jadący w kierunku Nałęczowa najpierw, w rejonie prowadzonych prac, wjadą na objazd, a następnie na odcinek gdzie ruch odbywa się wahadłowo i steruje nim sygnalizacja świetlna.

Przypominamy, że zadanie obejmuje budowę nowego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino między ul. Wojciechowską a węzłem Sławin na przedłużeniu al. Solidarności. Będzie to droga dwujezdniowa o długości 1,2 km biegnąca nad Suchą Doliną dwoma równoległymi estakadami. W ramach zadania przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Wojciechowską i ul. Nałęczowska, drogi lokalne, pojawią się także nowe chodniki i droga dla rowerów.

Inwestycja realizowana jest jako "Budowa nowego przebiegu DW 809 w Lublinie na odcinku od skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Wojciechowską do węzła Sławin - wyprowadzenie ruchu w kierunku węzła Lublin Sławinek (S12/S17/S19)" w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Całkowita wartość projektu to 110,6 mln zł. Dofinansowanie wynosi 81,1 mln zł co stanowi 85 procent kosztów kwalifikowanych.