W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uwaga kierowcy! Rozpoczęcie przebudowy mostu w ciągu ul. Pawiej

11.06.2019

Informujemy, że wykonawca przebudowy mostu w ciągu ul. Pawiej wprowadzi jutro w godzinach porannych (12 czerwca) czasową organizację ruchu związaną z przystąpieniem do rozbiórki istniejącego obiektu i budową nowego mostu. W trakcie prac ruch pieszy przejmie tymczasowa kładka usytuowana obok, posiadająca dojście od ul. Piaskowej i ul. Wspólnej. Będzie ona także służyła jako objazd dla rowerów.

Tymczasowa organizacja ruchu zakłada wyłączenie z ruchu ul. Pawiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kunickiego do rejonu skrzyżowania z ul. Wspólną oraz zakaz skrętu z ul. Kunickiego w ul. Pawią, z którego wyłączone będą pojazdy budowy i dojazd do posesji. Od lipca natomiast urządzenia uniemożliwiające przejazd pojawią się na ul. Pawiej przed skrzyżowaniem z ul. Wspólną (jadąc od ul. Lotniczej) oraz na obu wlotach ul. Wspólnej przed skrzyżowaniem z ul. Pawią.

Do czasu oddania do użytku nowego obiektu, sugerujemy omijanie rejonu prac korzystając głównie z ul. Krańcowej i ul. Dywizjonu 303. Ponadto, projekt przewiduje ustawienie tablic informujących o zamkniętym moście: na ul. Kunickiego między skrzyżowaniami z ul. Mickiewicza i ul. Dywizjonu 303 (jadąc od ul. Abramowickiej) oraz między ul. Nowy Świat a ul. Pawią (jadąc od centrum); na ul. Długiej przed skrzyżowaniem ul. Krańcową; na ul. Pawiej przed skrzyżowaniem z ul. Długą.

Realizowane zadanie polega m.in. na rozbiórce istniejącego mostu na rzece Czerniejówce i budowę nowego obiektu, umocnieniu koryta rzeki Czerniejówki w rejonie mostu, rozbudowie ul. Pawiej na odcinku ok 300 m (od ul. Kunickiego w kierunku ul. Lotniczej), przebudowie wlotów ul. Wspólnej, przebudowie skrzyżowania ul. Pawiej z ul. Piaskową, budowie i przebudowie obustronnych chodników oraz modernizacje infrastruktury podziemnej i oświetlenia ulicznego.

Roboty potrwają do listopada włącznie.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.