Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Utrudnienia na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera

07.09.2017

Na początku przyszłego tygodnia wykonawca rozpocznie roboty branży drogowej w ramach modernizacji skrzyżowania al Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera. Prace podzielone są na dwa etapy, a całe zadanie powinno zostać zrealizowane na początku stycznia przyszłego roku.

Etap I rozpocznie się w poniedziałek i będzie obejmował wykonanie wydłużenia pasa do skrętu w lewo z al. Kompozytorów Polskich w ul. Elsnera. Będzie to skutkowało wyłączeniem z ruchu lewego skrajnego pasa al. Kompozytorów Polskich, jezdni zachodniej, na odcinku od ul. Legendy do połowy istniejącego lewoskrętu. Ponadto, wykonywany będzie dodatkowy pas do skrętu w lewo z ul.Elsnera w al. Kompozytorów Polskich, ustawiane będą nowe krawężniki co będzie powodowała zawężenia pasów ruchu. Roboty będą obejmowały także budowę kanału technologicznego, przebudowę sieci oświetlenia, budowę sygnalizacji świetlnej. Prace potrwają około 3 tygodni.

Następny etap będzie polegał na frezowaniu korekcyjnym zakresu zadania i wykonaniu nowej warstwy ścieralnej. Wówczas skrzyżowanie na maksymalnie dwa dni zostanie wyłączone z ruchu. Ruch z ul. Elsnera będzie kierowany głownie przez ul. Szeligowskiego i al. Smorawińskiego. Etap ten będzie realizowany w weekend w połowie października.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.