Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF ​​​​​Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu 21 maja

19.05.2017

Informujemy, że w związku z uroczystościami na pl. Zamkowym i wyścigiem kolarskim wystąpią zmiany w organizacji ruchu

I. przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej

W związku z uroczystościami wyłączony z ruchu i parkowania będzie pl. Zamkowy. Zamknięcia placu nastąpi w sobotę (20 maja) wieczorem (ok. godz. 18) i potrwa do niedzieli (21 maja) do godz. 16. Ponadto, wyłączone z ruchu będą także ul. Kowalska i ul. Podwale. Nie będzie zatem możliwy skręt w prawo z ul. Lubartowskiej w ul. Kowalską i z ul. Wyszyńskiego ul. Podwale.

W ramach uroczystości odbędzie się także defilada, przejazd pojazdów oraz sprzętu wojskowego al. Tysiąclecia, al. Unii Lubelskiej na błonia pod zamkiem.

II. VII Rodzinny Rajd Rowerowy "Lublin z Rodziną"

Na początku wszyscy uczestnicy rajdu przejadą z pl. Łokietka nad Zalew Zemborzycki. Wyruszą ok. godz. 12 i będą poruszali się ulicami: Krakowskie Przedmieście (na deptaku rowery będą prowadzone), 3 Maja, Lipowa, Narutowicza, Nadbystrzycka, Janowska. Przejazd zajmie ok. 2 godziny.

Nad Zalewem uczestnicy rozdzielą się na 3 trasy:

Trasa I żółta (dystans 8,61 km, w godz. 12.00-13.00)

Zjedzie al. Bryńskiego, przez tamę na Zalewie Zemborzyckim do Ośrodka Słoneczny Wrotków.

Trasa II czerwona (dystans 19,03 km, w godz.12.30 – 14.00)

Pojedzie dalej ulicami : Krężnicką, Cienistą, Osmolicką i wjedzie na teren Ośrodka Słoneczny Wrotków

Trasa III niebieska (dystans 29,04 km, w godz.12.30 – 14.00)

Pojedzie ulicami : Krężnicką, Cienistą, następnie w drogę leśną przez skrzyżowanie ul. Cienistej i ul. Osmolickiej, następnie z drogi leśnej wjazd na drogę publiczną przez odcinek przecinający drogę Mętów – Prawiedniki, po czym w kierunku południowym na wprost obok firmy Rurgaz, przejazd drogami publicznymi w miejscowości Prawiedniki Kolonia, wjazd z drogi publicznej na dukt leśny, przejazd duktami leśnymi, ponowny wjazd z duktów leśnych na drogę publiczną w miejscowości Prawiedniki Kolonia, wjazd na drogi leśnej i po przejechaniu dróg leśnych nastąpi przecięcie drogi publicznej na ul. Osmolickiej na wysokości parkingu MOSIR Słoneczny Wrotków, wjazd na teren Ośrodka Słoneczny Wrotków.

Przejazd będzie odbywał się w formie kolumny rowerzystów, jednym pasem ruchu, w asyście policji. Na trasie przejazdu w miejscu skrzyżowań policja wstrzyma ruch na czas niezbędny dla przejazdu kolumny.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)