Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Zmian organizacji ruchu na przebudowie skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą

12.10.2017

Informuję, że w najbliższy poniedziałek (16 października) wprowadzony będzie kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą. Organizacja ruchu dla tej inwestycji przypomina tą, która obowiązywała podczas niedawno realizowanej przebudowy skrzyżowań z ul. Garbarską i ul. Startową.


Zmiany w tym miejscu będą polegały na tym, że od poniedziałku wyłączona z ruchu będzie połowa ul. Droga Męczenników Majdanka (w zakresie przebudowy skrzyżowania) w kierunku granic miasta, czyli dwa pasy ruchu po stronie sklepu i kościoła. Ruch obustronny będzie zorganizowany na pasach ruchu po stronie stacji paliw. Ponadto, na skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna i zamknięty zostanie wlot ul. Lotniczej ten od strony ul. Elektrycznej. Z tej części ul. Lotniczej do ul. Droga Męczenników Majdanka będzie można dojechać przez ul. Elektryczną lub ul. Długą do ul. Krańcowej bądź ul. Elektryczną i ul. Startową.


Zmiany będą obowiązywały do odwołania a zadanie polega m.in. na poszerzeniu jezdni ul. Droga Męczenników Majdanku aby na wlotach skrzyżowania wydzielić dwa pasy do jazdy na wprost oraz osobne pasy dla relacji skrętu w lewo (z obu kierunków), poszerzeniu wlotu ul. Lotniczej (tego od ul. Pogodnej), aby wydzielić dodatkowy pas do skrętu w lewo w kierunku granic miasta, budowie ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Droga Męczenników Majdanka i przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.