W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu al. Solidarności z al. Kompozytorów i ul. Lubomelską

29.10.2018

Na początku listopada zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich i ul. Lubomelską. Od soboty (3 listopada) skrzyżowanie to będzie funkcjonowało jako skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Ponadto, przez miesiąc od dnia wprowadzenia zmian, sygnalizacja na skrzyżowaniu będzie działała w trybie całodobowym.

Zmiana organizacji ruchu wynika z uporządkowania organizacji ruchu w ciągu al. Solidarności. Aktualnie jest to jedyne i ostatnie skrzyżowanie z wyspą centralną, gdzie drogą z pierwszeństwem jest al. Solidarności. Pozostałe skrzyżowania z wyspą centralną w ciągu al. Solidarności funkcjonują na zasadzie tzw. ronda. Tak też od początku listopada będzie w tym przypadku. Nowa organizacja ruchu z pewnością sprawi, że przejazd przez skrzyżowanie przy wyłączonej sygnalizacji, będzie bardziej intuicyjny a przez to bezpieczniejszy.

Aktualnie wykonawca montuje oznakowanie, które do soboty (3 listopada) będzie przysłonięte czarną folią.