W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na przebudowie skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na przebudowie skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową
05.04.2019

W najbliższy weekend wykonawca przebudowy skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul Diamentową przystąpi do układania ostatniej warstwy nawierzchni. Prace będą prowadzone na północnej i południowej jezdni ul. Krochmalnej, starodrożu ul. Krochmalnej, wokół wyspy skrzyżowania (ronda) oraz na wlotach ul. Lubelskiego Lipca '80. Nawierzchnia będzie układana całą szerokością poszczególnych jezdni, stąd będzie konieczność całkowitego wyłączania ich z ruchu. Prace będą podzielone na etapy.

W pierwszej kolejności, w najbliższą sobotę i niedzielę (6 i 7 kwietnia), układana będzie warstwa ścieralna na północnej jezdni ul. Krochmalnej (jezdnia po stronie klubu jeździeckiego) i warstwa wiążąca na starodrożu ul. Krochmalnej. W tym czasie ruch w obu kierunkach przejmie południowa jezdnia ul. Krochmalnej (po stronie boiska), zaś starodroże zostanie "zaślepione" z zachowaniem dojazdu do stacji paliw (od strony skrzyżowania z ul. Betonową). W weekend zalecane zatem będzie omijanie rejonu inwestycji z wykorzystaniem ul. Stadionowej/ul. Muzycznej i ul. Nadbystrzyckiej.

Następnie, w poniedziałek lub ewentualnie we wtorek (8 lub 9 kwietnia), układana będzie warstwa ścieralna na południowej jezdni ul. Krochmalnej (jezdnia po stronie boiska). Wówczas obowiązywać będzie taka sama organizacja ruchu jak była między 18 a 30 marca, czyli z ruchem obustronnym zorganizowanym na północnej jezdni ul. Krochmalnej (po stronie klubu jeździeckiego) i otwartym wlotem starodroża ul. Krochmalnej (na skrzyżowanie z ul. Diamentową).

W kolejnych etapach nawierzchnia będzie układana wokół wyspy skrzyżowania i na wlotach ul. Lubelskiego Lipca '80, co nie będzie miało większego wpływu na ruch pojazdów na głównych ciągach.

Ostatnim elementem opisywanej tymczasowej organizacji ruchu będzie ponowne "zaślepienie" starodroża ul. Krochmalnej w kolejną sobotę (13 kwietnia). Wykonawca ułoży wtedy ostatnią warstwę nawierzchni. Podobnie jak w pierwszym etapie, zachowany zostanie dojazd do stacji paliw.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.