W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z ul. Chodźki

13.05.2019

Informuję, że w najbliższą sobotę (18 maja) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z ul. Chodźki. Zmiany będą polegały na wyłączeniu południowej jezdni al. Smorawińskiego w rejonie skrzyżowania. Powodem zmian jest kontynuacja modernizacji uzbrojenia podziemnego oraz rozbudowy opisywanego skrzyżowania. Prace realizowane są w ramach zadania polegającego przebudowie i budowie ul. Choiny oraz rozbudowie sieci trakcji trolejbusowej od istniejącej pętli przy ul. Chodźki do granic miasta.

Tymczasowa organizacja ruch będzie oznaczać, że:

  • ruch w rejonie skrzyżowania, w obu kierunkach będzie odbywał się wyłączanie północną jezdnią al. Smorawińskiego (jezdnia po stronie ogródków działkowych i obiektów telekomunikacji); po jednym pasie ruchu w każdym kierunku + wydzielony prawoskręt dla jadących od al. Spółdzielczości Pracy w ul. Chodźki w kierunku ul. Czapskiego
  • zamknięty zostanie wlot ul. Chodźki od strony ul. Gębali (od strony szpitala i obiektów Uniwersytetu Medycznego)
  • ruch z jezdni południowej al. Smorawińskiego na jezdnię północną zostanie przeniesiony na wysokości stacji paliw i "wróci" na jezdnię południową w rejonie zatoki na wysokości ogródków działkowych.
  • na wlocie ul. Chodźki od ul. Czapskiego będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo lub w lewo na skrzyżowaniu

Zalecane jest omijanie rejonu robót ul. Gębali i ul. Fijałkowskiego oraz ul. Obywatelską do al. Spółdzielczości Pracy. Do ruchu przez plac budowy będą dopuszczone wyłącznie pojazdy służb ratunkowych oraz komunikacji miejskiej.

Opisywana organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzanego oznakowania