W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z ul. Chodźki

19.06.2019

Informujemy, że w najbliższą sobotę i niedzielę (22 i 23 czerwca) wykonawca planuje realizację prac polegających na układaniu ostatniej warstwy nawierzchni na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z ul. Chodźki. Zmiany będą polegały na wyłączaniu z ruchu jezdni al. Smorawińskiego objętych zakresem zadania. Prace realizowane są w ramach zadania polegającego przebudowie i budowie ul. Choiny oraz rozbudowie sieci trakcji trolejbusowej od istniejącej pętli przy ul. Chodźki do granic miasta.

W sobotę prace będą realizowane na północnej jezdni al. Smorawińskiego (jezdnia po stronie ogródków działkowych i obiektów telekomunikacyjnych) oraz na ul. Chodźki na odcinku od skrzyżowania w kierunku ul. Fieldorfa. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych (ok godz. 6) i potrwają około 8 - 10 godzin. W czasie prac ruch w obu kierunkach przejmie jezdnia południowa al. Smorawińskiego (po stronie stacji paliw i obiektów Uniwersytetu Medycznego). Po zakończeniu robót ruch w obu kierunkach ponownie zostanie zorganizowany na jezdni północnej (tak jak w aktualnie) i taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do momentu zakończenia zadania i jego odbiorów połączonych z uruchomieniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu.

W niedzielę wykonawca będzie układał nawierzchnię na jezdni południowej al. Smorawińskiego.

Natomiast zakres obejmujący ul. Chodźki od skrzyżowania w kierunku ul. Gębali będzie realizowany w ciągu następnego tygodnia, bez konieczności wyłączania ulicy z ruchu, tzw. metodą połówkową.

Zalecane jest omijanie rejonu robót ul. Gębali i ul. Fijałkowskiego oraz ul. Obywatelską do al. Spółdzielczości Pracy.

Termin prowadzenia prac może ulec zmianie jeśli wymuszą to warunki atmosferyczne.

Prosimy kierowców o wyrozumiałość i stosowanie się do wprowadzanego oznakowania.